YAZARLAR

Konya’da siyaset rüzgârı, partilerimizin olağan kongreleriyle esmeyi sürdürüyor.

Kongre perdesini önce iktidar partisi açtı, tek listeli olduğundan dingin bir havada geçti. Başbakan ve kimi bakanlarla partinin üst düzey yöneticilerinin kongrede hazır bulunması Konya için çeşitli konularda kazanım oluşturdu.

Avukat Ahmet Sorgun Başkan ile çalışma arkadaşlarına başarılar diliyoruz.

Arkasından yapılan MHP İl Kongresi, iki listenin güç gösterisinde, demokratik düzende geçti. Eski Milletvekili Hasan Kaya’nın listesi 338 oy alırken, İl Başkanı Ali Yücel’in listesi 268 oyda kaldı.

Sonucu önceden tahmin etmeme karşın yazma fırsatı bulamadım. Hani görünen köy kılavuz istemez ya da perşembenin geleceği çarşambadan bellidir ya, işte öyle oldu.

Devr-i demokraside artık “ben yaptım oldu” yoktur, sandık ne derse o vardır.

Sayın Ali Yücel İl Başkanıydı, başarılıydı, teşkilatla yakın ilişkiler içindeydi ancak ne var ki Hasan Kaya’nın geçmişte yaptığı hizmetler, seçimi kazanmasında etkin rol oynadı. Milletvekilliği sonrasında aday listelerinde yer aldı, ancak partisinin aldığı oy sayısı seçilmesine yeterli gelmedi.

MHP, Konya’da ikinci partidir ve iktidar partisinden sonra geliyor, bunu şöyle okumak da mümkündür;

MHP, Konya’da ana muhalefet partisidir.

Bir kez daha yineleyeyim ki, MHP Konya İl Kongresi son derece demokratik hava içinde baskı ve zorlamalardan uzak geçti, Hasan Kaya döneminin Konya ve MHP için hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

Hasan Kaya’dan ilk açıklama:

Geçtiğimiz yıllarda MHP Konya İl Teşkilatı’nın başarılı olabilmesi için her platformda çalıştım. 2009 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde Seçim İşleri Komitesi Başkanı olarak görev yapmıştım. Bu seçim sürecince gezmedik ilçe, gitmedik teşkilat bırakmadım. Çumra, Cihanbeyli, Ereğli, Bozkır gibi ilçeleri aldık. Demek ki ülkücü isteyince yapabiliyormuş. Ben hep bu dava için vardım, bundan sonra da bu dava için var olacağım. Gönül seferberliği, birlik ve beraberlik seferberliği adına aday oldum. Kazanamasaydım kazananın emrinde olacaktım. Bizim için önemli olan partimizin başarısıdır. Burada kazanan veya kaybeden diye bir şey yok. Kazanan MHP oldu.

Hasan Kaya’nın özgeçmişi;

Hasan Kaya, Bozkır- Kayacık doğumlu, İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu, özel sektörde yöneticilik ve mali müşavirlik yaptı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Kayseri, Tekirdağ Bölge Müdürlüğü, Trakya Birlik Genel Müdürlüğü, Tariş Genel Müdürlüğü Müşaviri, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Türkiye Gübre Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı, MHP ‘den XXI. Dönem Konya Milletvekili seçildi. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığını yürüttü. Evli, 3 çocuk babasıdır

Hasan Kaya’yı milletvekilliği döneminden

tanıyoruz. Halkla, sivil toplum örgütleri ve basınla sıcak ilişkiler kurmada sıcak bir üslup sergiledi. İl başkanı olarak MHP’ye yeni ivmeler kazandıracağı kanısındayız.

■ Başarı, yolun sonu değil yolun kendisidir.

■ Ölçülü ve düzenli yapılan her işin sonu başarılı olur.

BİR DAMLA:

SEÇİM ÖNCESİ SESLENİŞ

Hz. Mevlana’nın ‘gel’ çağrısı ile tüm teşkilatlarımızın kapısını halkımıza açmak, sesini duyuramayan mazluma ses umudu, yitirene ümit, yaralara merhem olmak için MHP Konya İl Başkanlığı’na talip oldum. Başlatmış olduğumuz gönül seferberliğine herkesi davet ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > MHP’DE HASAN KAYA DÖNEMİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.