Torku Jelifest

Meteoroloji’den uyarı!

  • Giriş Tarihi: 19.01.2020 21:22
  • Güncelleme Tarihi: 21:24
Meteoroloji’den uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamasına göre, yeni haftada soğuk ve yağışlı hava birçok bölgede hissedilecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Buna göre, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, havanın Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
İç Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesiyle buzlanma ve don yaşanacağı tahmin ediliyor.

KONYA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamasıya göre; Konya’da sıcaklıkların -3 seviyelerine kadar inmesi beklenirken pazartesi günü kar yağışının beklendiği duyuruldu. Hafta içerisinde yer yer devam etmesi beklenen kar yağışının hafta sonuna doğu artması öngörülüyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Meteoroloji’den uyarı!
HABER YORUMLARI