Torku Jelifest

Meteoroloji uyarmıştı! Konya’da beklenen kar yağışı başladı

  • Giriş Tarihi: 28.12.2019 9:16
  • Güncelleme Tarihi: 23:41
Meteoroloji uyarmıştı! Konya’da beklenen kar yağışı başladı

Meteorolojinin Konya için kar tahmini tuttu. Konya'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ile yetkililer buzlanma, dona karşı vatandaşları uyardı.

Meteorolojinin Konya için kar tahmini tuttu. Konya’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ile yetkililer buzlanma, dona karşı vatandaşları uyardı.

Konya’nın ilçelerinde günlerdir etkili olan kar yağışı kent merkezinde de etkili olmaya başladı.

Sabah saatlerinde evlerinden çıkan vatandaşlar kar yağışıyla karşılaştı. Araçların üzerinde beyaz bereket biriken vatandaşlar araçlarını temizleyerek yola çıktı.

Konya için hava durumu değerlendirmesi

Yapılan son değerlendirmelere göre; Pazar (29.12.2019) günü sabah saatlerinden itibaren İç Anadolu’nun güneyi ile Akdeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde (1000 m. üzeri) kar şeklinde görülecek olan yağışların, zamanla etkisini artırarak Konya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli (10 ila 20 cm), yüksek kesimlerinde yoğun (20 ila 40 cm) olarak Pazartesi (30.12.2019) akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.
Yoğun kar yağışı nedeniyle  Akdeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan Alacabel ve Sertavul geçitleri ile karayollarında yaşanabilecek buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.> Yeni Meram >Konya > Meteoroloji uyarmıştı! Konya’da beklenen kar yağışı başladı
HABER YORUMLARI