Ruşeym Torku

Meteoroloji uyardı! Konya’da hava nasıl olacak?

  • Giriş Tarihi: 27.08.2018 10:57
  • Güncelleme Tarihi: 11:01
Meteoroloji uyardı! Konya’da hava nasıl olacak?

9 günlük bayram tatilinin bitmesinin ardından Meteoroloji vatandaşları 3 gün sürecek olan kuvvetli ve sağanak yağışlar için uyardı.

Why Note!?

9 günlük bayram tatilinin bitmesinin ardından Meteoroloji vatandaşları 3 gün sürecek olan kuvvetli ve sağanak yağışlar için uyardı.

Ağustos ayının bitmesiyle birlikte yağışlı havalar etkisini göstermeye başlayacak. Kurban bayramında sıcak olan hava yerini bugünden itibaren sağanak yağışa bırakacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli, Muğla’nın iç kesimleri, Adana, Osmaniye, Hatay’ın kıyı kesimleri, Eskişehir, Bolu, Düzce, Konya’nın batı kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Havı sıcaklığı iç kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken, rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KONYA’DA HAVA NASIL OLACAK?

Meteorolojiden alınan bilgiye göre Konya’da hava az bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu olacak.

Konya’nın Derebucak, Hadim, Taşkent, Derbent, Ahırlı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

3 GÜN SÜRECEK

Başta İstanbul olmak üzere Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde 3 gün boyunca sağanak yağışların etkili olacağı belirtildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Meteoroloji uyardı! Konya’da hava nasıl olacak?
HABER YORUMLARI