Torku Jelifest

Meram Tıp Fakültesi’nde Doktor Cinayetine Tepki

  • Giriş Tarihi: 1.06.2015 15:58
  • Güncelleme Tarihi: 15:58
Meram Tıp Fakültesi’nde Doktor Cinayetine Tepki

Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun için Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi doktorları açıklama yaptı.

Hastane bahçesinde yapılan basın açıklamasına, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Tekin, akademisyenler ile çok sayıda doktor katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Asistan Temsilcisi Araştırma Görevlisi Dr. Alpay Tuncar bir açıklama yaptı. Tuncar, yaptığı açıklamada, yaşanan olayı kınadıklarını belirterek, “Yüreğimiz acı ve öfke dolu. Meslektaşımızın görev yaptığı hastanede hunharca katledilmesini nefretle kınıyoruz. Yılların emeği ile yetişmiş, kendi ailesinden, eşinden, çocuklarından çaldığı vakitle hastalarına faydalı olmaya çalışan ve halkımızın sağlığı için gece gündüz fedakarca hizmet vermeye çabalayan çok kıymetli meslektaşlarımız için gözyaşı döküyoruz. Gerekli önlem alınsaydı Ersin Arslan, Melike Erdem, Kamil Furtun bugün bembeyaz önlükleriyle hastane koridorlarında halkımızın sağlığı için koşturmaya devam ediyor olabilirdi” dedi.
Silahların ve tehditlerin gölgesinde sağlık hizmeti verilemeyeceğini söyleyen Alpay Tuncar, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıya karşı suçun yeniden tanımlanması ve cezaların ağırlaştırılmasının şart olduğunu belirtti.> Yeni Meram >Konya > Meram Tıp Fakültesi’nde Doktor Cinayetine Tepki
HABER YORUMLARI