Torku Jelifest

MEB ve Microsoft Türkiye arasında işbirliği

  • Giriş Tarihi: 13.05.2015 13:01
  • Güncelleme Tarihi: 13:01
MEB ve Microsoft Türkiye arasında işbirliği

Hazırlanan projeyle, Microsoftun iş üretkenliği alanındaki çözümü "Office 365", yaklaşık 7 milyon kursiyer ve öğrenciye ulaştırılacak.

Mutlu Akü

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Microsoft Türkiye arasındaki iş birliği, yıllık yaklaşık 5 milyon kursiyer ile 2 milyon açık öğretim öğrencisinin, mesleki eğitim merkezlerinde öğrenim gören çırak, kalfa, usta, bu kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenlerin Microsoft iş üretkenliği çözümü “Office 365″ten yararlanmalarını ve uygulama  becerilerinin geliştirilmesini hedefliyor.

Kursiyer, öğrenci ve çalışanlar, bu iş birliği ile Microsoft Türkiye’nin online yazılım geliştirme okulu Açık Akademi’nin internet sitesi “www.acikakademi.com” aracılığıyla yazılım geliştirme konusunda eğitim alabilecek.

Türkiye’nin 81 ilinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün ortaklığı ile hayata geçecek iş birliği sayesinde, kursiyer, öğrenci ve çalışanların teknoloji becerilerinin geliştirilmesi ve sağlanacak eğitimlerle yazılım ve uygulama geliştirme alanında farkındalıklarının arttırılması amaçlanıyor.

İş birliği kapsamında, MEB’e bağlı il müdürlüklerinin ve 81 ildeki danışman öğretmenlerin katkılarıyla özellikle Microsoftun iş üretkenliği alanında çözümü “Office 365”, yaklaşık 7 milyon kursiyer ve öğrenciye ulaştırılacak.> Yeni Meram >Eğitim > MEB ve Microsoft Türkiye arasında işbirliği
HABER YORUMLARI