YAZARLAR

“TARİH değil, hatalar tekerrür ediyor.”

* * *

YOO, hayır, saçma değil.

Sululuk yapmıyorum.

Son derecede ciddiyim.

“Ligden çekilelim!”

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belliydi. Bu düşüncemizi tam iki ay önce söylemiştik, fakat “düşmeyeceğiz” nutukları, rüyaları, vaadleri, kuru sıkıları ve laf salataları arasında eriyip gitti.

Konyaspor’un ağzından lokmalarını alınıyor, kimsenin gıkı çıkmıyor.

Tek gerçek var, şu:

Hala düşmekten kurtulma umudu var ama böyle devam ederse düşüleceği yüzde bir katrilyon kesindir.

Ve ligde maçlar bu Merkez Hakem Kurulu’nun; başkan Oğuz Sarvan ve hakemleri belirleyen yardımcısı Yüksel Okçuoğlu ile onay katı Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’in askerleriyle devam edeceği için, ligden çekilme kararı alarak Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilmelidir.

Eğer ben Konyaspor’un başkanı olsaydım bir komite oluşturarak MHK Başkanı Oğuz Sarvan, Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, Spordan Sorumlu Bakan Faruk Özak ile Başbakan Tayyip Erdoğan’a başvururdum.

Hem de resmi dilekçe ile.

Derdim ki; “23 maç oynandı.

Konyaspor’un bütün maçlarını baştan sona yeniden izlemenize gerek yok.

Zaten zamanınız da yok.

En kritik pozisyonları…

Hakemlerin yönetimlerini…

Maç verici kararlarını…

Allah için izleyin ve elinizi vicdanınıza koyarak son kararı siz verin.”

Anadolu’nun tek garibanı Konyaspor’un en az 8-9 maçta gasbedildi, rakipleri himaye edildi ve 8-9 puanı bal gibi yendi!

Ekleyin 16’ya, eder 24-25”

“Düşersek de şerefimizle düşeriz” derseniz, bunun adı şeref falan değil, yaşananları sadece koyun gibi melul melul izlemektir, körlüktür, acizliktir.

Ve eğer, bu kadar ensesine vurulduğu halde hakkını arayamayan, sesini duyuramayan, masaya vuramayan, kaderine razı olan Konyaspor için şimdiden mevlid okutup helvasını dağıtmak ve Ankara’dakilere de göndermek gerekir!

Pekii, kim arayacak hakları?

Önce başkan ve yönetim.

Sonra milletvekilleri? Ki onlar, 12 Haziran seçim listelerinde ilk sıraları kapma yarışında ya Ankara’da, ya da Başbakan neredeyse orada, etrafında taklalar atıyorlar.

Konyaspor’u takan yok! Maçlara bazıları lütfen geliyor, hatta ilk yarıda stadı terkettikleri bile gözleniyor.

Konyaspor adaletsizliğe, hukuksuzluğa, haksızlığa, çaresizliğe direnemiyor.

Hep “Vur Abalıya” oluyor.

Ve elbette vuruyorlar.

Siyaset sporun içinde mi?

Kök salmış dibine kadar.

3 büyüklerin etkileri biliniyor. Öte yandan; Futbol Federasyon Başkanının ve MHK Başkanının İzmir’li oldukları da… Antalya’nın Karabük’lü Meclis Başkanı ve AKP milletvekili bugünün gözlemcisi eski milli kokartlı hakemi, Gaziantep’in Bakanı, Kayseri’nin Cumhurbaşkanı ve Enerji Bakanı, Trabzon’un Spor Bakanı, Bursa’nın Bakanı, Manisa’nın Bakanı, Sivas’ın babası Mecnur Odyakmaz’ı .. Ankara zaten suyun başı…

Bu nedenlerle Konyaspor ligden çekilirse ve Türkiye’de bir ilke imza atma cesareti gösterirse, asıl o zaman şerefimizle veda ederiz.

Ya da kongrede, haklarımızı söke söke alacak yürekli bir yönetim bekleriz. Ki, o zamana kadar en az 3-4 maç oynanır.

Sonrasına siz karar verin.

> Yeni Meram >Yazarlar > Ligden çekilmeliyiz!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.