YAZARLAR

KONYURTAYDER adında bir dernek duydunuz mu? Sanıyorum birçoğunuz böyle bir derneğin var olduğundan bile habersizsiniz.

Derneğin açılımı “ Konya Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Gençlik, Eğitim Kültür Yardım ve Dayanışma Derneği”

2011 yılında kurulmuş bu derneğin henüz yeri-yurdu yok.

Bir yer tutacak parasal imkanları da yok.

Dernek yetkilileri bunun için bazı Belediye Başkanlarımızla görüşme talebinde bulunmuş.

“Aheste çek kürekleri, mehtap uyanmasın” derler ya, görüşme talepleri aheste bir vaziyette, cevap verileceği günü bekliyor.

Başkanlarımızla görüşmek tam bir hicran yarası.

Denizleri geçersinizde, çayı geçerken, ne kadar engel ve çengel varsa konuveririr önünüze.

Başkanlarımızın vatandaş ile arasına set koymakla görevli ve sorumlu arkadaşlar, aylarca bekleyen ve bekletilen insanların vebalini nasıl taşıyacaklar bilmem!

Bu bekletmeler kamuoyunda ayyuka çıkmış durumda, bu manzara halk ve kamuoyu nezdinde Başkanlara sürekli eksi yazıyor!

Milletin seçtiği insanları kimden ve neden saklıyorlar acaba?

İnsanların derdini Başkan değilde, bu görevliler çözecekse, boşuboşuna Başkanla görüşmek istedik şu kadar aydır bekliyoruz demesin insanlar!

Bir çok açılışta, sunucu arkadaşlar, Belediye Başkanlarımız için Şehremini ifadesini iltifat adına, pohpohlama adına, yağcılık adına, kürsülerde iyi gidiyor mantığı ile sıkça kullanır oldular.

Nedir Şehremini?

Şehrin en emin insanı, en güvenilir olduğu kabullenilmiş kişisi. Dört şehreminli bir şehirdir yaşadığımız şehir.

Şehreminine derdini anlatayamayan kime anlatır?

Marko Paşaya mı?

Yoksa Sarı Çizmeli Mehmet Ağaya mı?

Ya da kendini avutan, uyutan, başından savan, devamlı görüşme talebini öteleyenlere mi?

Başkanlarla kimleri görüştürüyorlar, kimlere öncelikler tanıyorlar bilmem!

İnsanları bir dinleseniz sanki kıyamet kopacak!

Birde denir ki, Şehremini halkın bakış açısıyla herşeye yetişen insandır. Herşeyden haberdar olandır. Dertlinin derdini, sıkıntısını çözen insandır. Onun için Şehremini gönüllerde taht kuran, başlarda tac olan insandır.

Anlattığımız dernek, bekletilenlerden sadece birisi.

Konya Büyükşehirdir anladık, Merkez İlçe Belediyeleri bir çok şehirden daha da büyüktür onu da anladık.

Açık kapı, beyaz kapı, mavi kapı gibi koyduğunuz kapıların insanların dertlerini çözemediği için size geldiklerini neden anlayamadığınızı da, bizler anlayamadık!

Sevgili Şehreminiler, bazı günler 24 saatin bile sizlere yetmediği doğrudur. Belediye Başkanlığı gerçekten ulvi bir görevdir. Bu göreve talip olanın kendine, ailesine ve çocuklarına zaman ayıramadığı da, sır değil.

Şehirde yaşayanlarla aranıza setler koyanları, hendekler kazanları, kalın duvarlar örenleri görün artık!

Çok yüksek oy yüzdeleri ile seçilmiş olmanız, halkın sizlere olan teveccühünü gösterirken, sizin halka olan teveccühünüzü onları dinlemek suretiyle ve müşküllerini çözmek suretiyle gösterebileceğinizi bizlerden çok daha iyi bildiğinize eminiz.

KONYURTAYDER, yetiştirme yurdunda kalan, izin günlerinde kendilerine gidecek bir yer bulamayan çocuklara göz önünde bir yer, bir çatı talep ediyor.

Bu dernek mensupları ve yetiştirme yurdu çocukları kenarda-kıyıda, gözden ırak, maksat hasıl olsun diye gösterilecek yerlerde kalmamalılar.

Konunun hassasiyetini bizlerden çok daha iyi bildiğinizi ve takdir ettiğinizi düşünüyorum.

Görüşme talebinde bulundukları belediyelerimizin, onları dinlemeleri, görüşme taleplerini öne çekmeleri, hatta öne almaları mümkünken bunun yapılamadığı görülüyor.

Bu ve benzeri görüşme taleplerini askıya almak, ötelemek yardımsever ve hamiyetsever belediyelerimize ne kadar yakışıyor, bunu da sizlerin takdirine bırakıyorum!..

> Yeni Meram >Yazarlar > Konyurtayder!..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.