Torku Jelifest

Konya’ya uyarı üstüne uyarı!

  • Giriş Tarihi: 29.12.2015 15:51
  • Güncelleme Tarihi: 16:07
Konya’ya uyarı üstüne uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün yaptığı açıklamada Türkiye’nin soğuk hava dalgasının etkisine gireceğini belirtmiş uyarılarda bulunmuştu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8. Bölge Müdürlüğü Konya ve bölgesi için yeniden uyarı yaptı. Kar ve buzlanmaya karşı dikkatli olunması istendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8. Bölge Müdürlüğü Konya ve çevresi için kar ve don uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada Çarşamba (30.12.2015) gününden itibaren soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği belirtildi. Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde illerini kapsayan bölgede belirtilen tarihten itibaren yer yer hafif kar yağışlarının görüleceği ve sıcaklıkların hissedilir derecede düşeceği belirtildi.

SICAKLIKLAR 8-10 DERECE AZALACAK

Konya ve bölgesi için yapılan hava durumu tahmini için yapılan açıklamada şunlar kaydedildi, “30/12/2015 Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren başlayarak 01/01/2016 Cuma günü akşam saatlerine kadar ki periyotta aralıklarla ve yer yer bölgemizin tamamında hafif kar yağışı beklenmektedir. Rüzgarlar kuzey yönlerden orta kuvvette ve zaman zaman kuvvetli (30-50 km/saat) esecek olup hava sıcaklıkları da 8 ila 10 derece azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek. Yer yer ve aralıklarla oluşacak hafif kar yağışı, kuvvetli rüzgar, kuvvetli buzlanma ve don hadiseleri nedeniyle ulaşımda aksamalar başta olmak üzere, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

OLUMSUZLUKLARA KARŞI UYARI

Açıklamada ayrıca yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulunuldu. Ulaşımda aksaklıklar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı. Konuyla alakalı Valilikler-AFAD-Karayolları-MEDAŞ-Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurumların da bilgilendirildiği belirtildi.

yenimeram.com.tr> Yeni Meram >Konya > Konya’ya uyarı üstüne uyarı!
HABER YORUMLARI