Torku Jelifest

Konyaspor üvey evlat mı?

  • Giriş Tarihi: 22.05.2019 13:39
  • Güncelleme Tarihi: 13:41
Konyaspor üvey evlat mı?

 Trabzonspor’un yeniden Avrupa’ya gidebilmesi için siyasi otoriteden destek aldığını açıklaması üzerine Konyaspor da harekete geçti

Mutlu Akü

SÜPER Lig’de sezonun bitmesine 1 maç kala gözler Avrupa Kupalarına katılacak takımların son durumlarına çevrilirken, ligi 6.sırada tamamlama durumu olan Konyaspor’un da kupalara katılma ihtimali belirdi. Şuan ligde 4.sırada yer alan Trabzonspor’un UEFA tarafından Fair-Play anlaşmasına uymadığı için Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi ve kupalara alınmama durumu sıralamadaki diğer takımların da Avrupa şansını ortaya çıkarttı. Tam bu hesaplamaların yapıldığı anda ise Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

A SPOR’A açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, Fair-play anlaşmasına uymadıkları için UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edildiklerini ve 1 ya da 2 yıl Avrupa kupalarından men edilme durumunda olduklarını belirtirken, “İçinden çıkamadığımız bir sorunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hemen devreye girdi ve problemi çözdü. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Haziran ayındaki kura çekimini göz önüne aldığımızda 2-3 hafta içinde disiplin kurulunun kararı vermesini bekliyoruz” ifadelerine yer vermesi yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi. BAZI kulüplerin siyasi olarak kollanmasının diğer kulüpler için haksızlık olduğu görüşü dillendirilirken, bu duruma en çok Konyaspor tepki gösterdi.

Trabzonspor Başkanın açıklamasının ardından Konyaspor’un da hakkının savunulması noktasında üst düzey girişimlerde bulunulduğu kaydedildi. Yapılan görüşmelerde Konyaspor’u düzgün bir planlamayla üst sıralara oynamak isteği, kulüp yapılanmalarına bakıldığında bunu başarabilecek ve şampiyonluğa oynayabilecek tek Anadolu Kulübünün Konyaspor olduğu yetkililere iletilerek destek istendi.

 


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Konyaspor üvey evlat mı?
HABER YORUMLARI