Torku Jelifest

KARTAL’A BAYRAM İZNİ

  • Giriş Tarihi: 22.05.2020 12:11
  • Güncelleme Tarihi: 15:32
KARTAL’A BAYRAM İZNİ

Yeşil-beyazlılarda bugün sabah gerçekleştirilen idmanın ardından futbolculara 3 günlük Ramazan Bayramı izni verildi. Konyaspor’da hazırlıklar 26 Mayıs Salı günü yapılacak antrenmanla yeniden başlayacak

SÜPER Lig temsilcimiz İttifak Holding Konyaspor’da, lig hazırlıklarına Ramazan Bayramı arası verildi. Yeşil-beyazlılarda bugün sabah gerçekleştirilen idmanın ardından futbolculara 3 günlük bayram izni verildi. Anadolu Kartalı bayram sonrasında yeniden tesislerde toplanacak ve hazırlıklarına kaldığı yerden devam edecek. Kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle. “Hazırlıklarını Kayacık Tesislerimizde Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz ve yardımcı antrenörlerimiz yönetiminde yaptığı antrenmanlarla sürdüren İttifak Holding Konyasporumuz günü tek çalışmayla geride bıraktı”.

“KOŞU ve ısınma hareketleri ile başlayan antrenman pas çalışması ve topla oyunla sona erdi. İttifak Holding Konyasporumuz, 23-24-25 Mayıs tarihlerinde yapacağı izin sonrası 26 Mayıs’ta gerçekleştireceği antrenmanla hazırlıklarına devam edecek”. Ayrıca yeşil-beyazlılarda tatil sonrası teknik heyet ve futbolcular koronavirüs testinden geçecekler. Teknik heyet haricinde hiç kimse Konya dışına çıkmayacak. Öte yandan Konyaspor’un da aralarında olduğu alt sıralardaki 7 kulübün ‘bu sezon düşme kaldırılsın’ talebi futbol kamuoyunda büyük destek buldu. Futbolda olağanüstü günlerin yaşandığı bu dönemde kulüplere en büyük desteğin bu olacağı belirtiliyor.

SÜPER Lig’de uzun yıllardır devam eden takım sayısının arttırılması hayata geçiriliyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) kulüp başkanları le yapılan toplantının ardından bu öneri yeniden gündeme geldi. Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’de 7 kulübün düşmenin bu sezon kaldırılması ve 2020-2021 sezonunun 21 takımla oynanması adına başvuruda bulunduğunu açıkladı. Özdemir, bu konuyu yönetim kurulunda değerlendirip önümüzdeki günlerde karar vereceklerini söyledi. Düşmenin kalmasını isteyen takımların Gençlerbirliği, Kasımpaşa, Konyaspor, Yeni Malatyaspor, Çaykur Rizespor, Ankaragücü ve Kayserispor olduğu öğrenildi.

DÜŞMENİN kaldırılması şampiyonluk yarışını da etkileyeceği için rekabetin düşmemesi adına birçok senaryo üzerinde duruluyor. Bu durum gerçekleşirse 1959 yılında beri oynanan ligde ilk kez bir sezon 21 takımla oynanmış olacak. Süper Lig, 1994-95 sezonundan beri 18 takımla 34 hafta üzerinden oynanıyor. 1990-91 ile 1994-95 arasında 16 takım ve 30 hafta üzerinden oynanan Süper Lig, 1989-90 sezonunda 18 takım 34 hafta ve 1989- 90 sezonunda 19 takım 36 hafta (bir takım her hafta bay) üzerinden oynanmıştı. Süper Lig en son 1987-88 sezonunda 20 takım ve 38 hafta üzerinde oynanmıştı. Benzer sezon 1959-60, 1960-61 ve 1961-62 sezonlarında yaşanmıştı ancak geride kalan dönemde 21 takımın aynı anda Süper Lig’de eski adıyla Türkiye 1. Futbol Ligi’nde yer aldığı bir sezon olmadı. Öneri kabul edilirse bir sezonda tam 40 hafta oynanacak. *SPOR SERVİSİ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > KARTAL’A BAYRAM İZNİ
HABER YORUMLARI