Torku Jelifest

Konya’nın cazibe merkezlerinden Kuğulu Park yaza hazırlanıyor

  • Giriş Tarihi: 2.03.2016 12:40
  • Güncelleme Tarihi: 12:40
Konya’nın cazibe merkezlerinden Kuğulu Park yaza hazırlanıyor

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi, bölgenin cazibe merkezi Kuğulu Park’ta restorasyon çalışmalarını başlattı.

Bahar aylarının gelmesiyle çalışmalarına hız veren Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kuğulu Park’ta düzenleme çalışmaları yaparak vatandaşların hafta sonlarında daha nezih ortamda piknik yapabilmeleri için hazırlıyor. Kuğulu Park alanında ilkel olarak kullanılan sulama sistemleri yenilenirken, otomatik fıskiyeli siteme geçilirken 21 bin metrekare alanda da çim ekimi yapılıyor. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın Seydişehir’in doğal zenginlikleri ve konum itibari ile bölgede önemli bir yere sahip olan Kuğulu Parkı’nda sulama sistemlerinin yenilenmesi talimatı vermesi ile çalışmalar kısa sürede tamamlandı.
Başkan Mehmet Tutal, “Kuğulu Park alanı vatandaşlarımızın hafta sonlarını aileleriyle, sevdikleri ile vakit geçirebilecekleri doğal bir ortam. Bu bölgede Kuğulu Vadisi Projemiz son hızıyla devam ederken, mevcut bölgelere de yenilikler getirdik. Sulama sistemlerini tamamen yenileyerek sistemli bir yapıya kavuşturduk” dedi.
Başkan Tutal, Kuğulu Park alanında 20 bin metrekarenin üzerinde çim alanının yıpranması nedeni ile yenilendiğini ve piknik alanlarının daha kullanışlı hale getirildiğini belirtti.

“TAHLİYE SULARI, AĞAÇ VE ÇİM SULAMALARINDA DEĞERLENDİRİLİYOR”
Kuğulu Park alanında bulunan binlerce metrekare alanın sulaması, Kuğulu İçme Suyu kaynağından bağımsız; yapay göletten faydalanılarak yapılıyor. Mevsim şartlarına göre Toros Dağlarının cazibeli sularını toplayan yapay gölet bölgenin sulamasına katkı sağlıyor. Kuğulu Vadisi Proje kapsamında DSİ’nin çalışmaları ile gölet alanı büyütülerek önemli ölçüde su kapasitesine sahip olunarak çevresine çok amaçlı fayda sağlayabileceği de belirtildi.> Yeni Meram >Konya > Konya’nın cazibe merkezlerinden Kuğulu Park yaza hazırlanıyor
HABER YORUMLARI