Torku Jelifest

Konya’nın bu ilçelerine sağanak yağış uyarısı!

  • Giriş Tarihi: 4.04.2019 9:32
  • Güncelleme Tarihi: 9:32
Konya’nın bu ilçelerine sağanak yağış uyarısı!

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı, doğusu ile zamanla batı bölgelerin iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Çankırı, Konya'nın batı, Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz’in kıyı kesimleri, Muğla, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

KONYA’DA HAVA:

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Konya’nın batı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ilk saatlerde yer yer pus ve Niğde’nin Ulukışla ilçesinde sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 1 ila 3 derece artması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.> Yeni Meram >Güncel > Konya’nın bu ilçelerine sağanak yağış uyarısı!
HABER YORUMLARI