Torku Jelifest

Konya’nın bu ilçelerinde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji’den uyarı geldi: Kar ve sağanak…

  • Giriş Tarihi: 16.03.2019 9:41
  • Güncelleme Tarihi: 9:43
Konya’nın bu ilçelerinde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji’den uyarı geldi: Kar ve sağanak…

Meteoroloji’den gelen son uyarılara göre Ankara'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Hatay'ın güney kesimleri ile Diyarbakır, Batman, Bingöl'ün güneyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevrelerinde de kuvvetli yağış bekleniyor. Konya'nın da Derbent, Doğanhisar,Güneysınır ve Taşkent ilçelerinde karla karşılık yağmur görülecek.

Mutlu Akü

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Batı ve Doğu Karadenizin iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Çankırı, Kayseri, Sivas ve Ankara’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Hatay’ın güney kesimleri ile Diyarbakır, Batman, Bingöl’ün güneyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimler ile zamanla batı bölgelerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Konya merkezinde çok bulutlu, yer yer puslu devam edecek hava durumunun bazı ilçelerde kar yağışı biçiminde kendisini göstermesi bekleniyor. Derbent, Doğanhisar,Güneysınır ve Taşkent ilçelerinde karla karşılık yağacak yağmurla birlikte hava sıcaklığı eksi değerlere düşecek. Diğer ilçelerde genel itibariyle hava çok bulutlu ve puslu olacak.> Yeni Meram >Güncel > Konya’nın bu ilçelerinde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji’den uyarı geldi: Kar ve sağanak…
HABER YORUMLARI