Torku Jelifest

Konya’daki otobüs kazasından yaralı kurtulan kişi o anları anlattı

  • Giriş Tarihi: 5.01.2016 14:59
  • Güncelleme Tarihi: 15:05
Konya’daki otobüs kazasından yaralı kurtulan kişi o anları anlattı

Konya'nın Ereğli ilçesinde 6 kişinin öldüğü, 25 kişinin yaralandığı trafik kazasında, üniversite öğrencisi Ahmet Ali Güzel, hayatta kalmak için verdikleri mücadeleyi anlattı.

Konya’nın Ereğli ilçesinde 6 kişinin öldüğü, 25 kişinin yaralandığı trafik kazasında, üniversite öğrencisi Ahmet Ali Güzel, hayatta kalmak için verdikleri mücadeleyi anlattı.

Başından yaralanan ve Ereğli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Güzel’in anlattıkları, kaza sonrası yaşananları gözler önüne seriyor.

Tanık olduklarını AA muhabirine anlatırken adeta o anları yeniden yaşayan Güzel, “Bir aracın otobüse çarpmasıyla önce patlama olduğunu düşündük. Sonra da tüm ışıkları söndü. Hiçbir şey göremiyorduk. Bir ara kendimden geçmişim. ‘Kurtarın bizi’ çığlıklarıyla kendime geldim” diye konuştu.

Çevresindekilerden sakin olmalarını istediğini dile getiren Güzel, herkesin telefonun ışıklarıyla etrafı görmeye çalıştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Biri elime çay termosunu verdi. Çevremdekiler panik içindeydi. Otobüs devrildiğinde bazıları sıkışmıştı. Her yer karanlıktı, hepimiz otobüsün patlayacağından endişe ediyorduk. Herkes bağırıyor, yardım istiyordu. Tırların far ışığı umudum oldu. Otobüsün camı net şekilde göründü. Yoksa o şokun etkisiyle camı göremezdim. Yerde yatanların üzerine basmamak için yoğun çaba sarf ettim. Sürünerek yanımdaki kişiyle camın yanına ulaştım. Termosla vurduğumuz cam çatladı. Daha sonra bizi fark edenlerin kırdığı camdan biz ve diğer yaralılar çıktı. O far ışığı olmasaydı ben de ümidimi yitirmiştim. Sürekli dua ediyordum. Korku filmi gibiydi. Dışarıda buz gibi hava vardı. Yağmur yağıyordu. Kadının biri ‘Biri benim oğlumu kurtarsın’ diye feryat ediyordu. Öldüğümü düşündüğüm dakikalar bile oldu. O an çığlıkların çoğunu anlayamıyorsunuz çünkü kimin ne dediği anlaşılmıyor.”

konyadaki-kazadan-yarali-kurtulan-kisi-o-anlari-anlatti-2

– Oğlunu kucaklayarak korudu

Kazadan 2 yaşındaki oğlu Ahmet ile hafif yaralı kurtulan Suriye uyruklu İdris Hamudi (35), otobüs kaymaya başlayınca hemen uyanarak yanında oturan evladını kucağına aldığını söyledi.

İkinci aracın çarpması ve içerisinin karanlığa bürünmesinin ardından oğlunun ağlamaya başladığını anlatan Hamudi, “Evladımın dişi çarpmanın etkisiyle kanamaya başladı. ‘Ağlama, ben senin yanındayım, seni bırakmayacağım’ gibi cümlelerle onu susturmaya çalıştım. Sonra kırılan camdan çıktık. Ahmet’e bir şey olsaydı çok üzülürdüm. Yaşananları kelimelere dökmek gerçekten çok zor. Çok şükür yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ereğli-Adana karayolunun 15. kilometresinde 31 Y 8259 plakalı yolcu otobüsü, refüje çarpıp karşı yola devrilmiş, bu sırada 21 AC 333 plakalı yolcu otobüsü de devrilen otobüse çarpmıştı. Kazada 6 kişi ölmüş, 25 kişi yaralanmıştı.> Yeni Meram >Konya > Konya’daki otobüs kazasından yaralı kurtulan kişi o anları anlattı
HABER YORUMLARI