Torku Jelifest

Konya’da yatırım yapan kazanır!

  • Giriş Tarihi: 24.11.2016 13:42
  • Güncelleme Tarihi: 13:44
Konya’da yatırım yapan kazanır!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, gayrimenkul yatırımcılarının bu dönemde Konya’da yatırım yaptıkları takdirde kazanacaklarını vurguladı.

Konya, gayrimenkul yatırımcılar için bir cennettir

Konya Emlakçılar odası Başkanı Sedat Altınay, “2016 yılı Ekim ayı itibariyle Konya ilinde toplam konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %31ve bir önceki aya göre %22,7 oranında artarak 3 433 adet oldu. Konya ili 3 433 konut satışı ile Türkiye genelindeki toplam konut satışlarından %2,6’lık pay alarak 6’ncı sırada yer aldı. Konut Satışlarının artış göstermesi hem emlakçıları, hem de Türk ekonomisini canlandırmıştır. Ayrıca gayrimenkul yatırımcılarının bu dönemde Konya’da yatırım yaptıkları takdirde kazanacaklardır” dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Konya’da 2016 yılı ekim ayında 3 bin 433 konut satıldı diyen Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay; 2016 Ekim ayında Konya’da satılan konutların 1 705 adedi ilk defa satılırken, 1 728 konut ise ikinci el konut satışı ile el değiştirdi. Konya’daki toplam konut satışlarındaki ilk satışların payı %49,7 iken; ikinci el satışlarının payı ise %50,3 olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde ise konut satışları içinde ilk satışın payı %47,3, ikinci el satışlarının payı ise %52,7 oldu.

KDV’nin % 18’de % 8’e düşürülmesi, konuk kredi faizlerinin bankalar tarafından aşağı çekilmesi ve hükümetimizin aldığı kararlar doğrultusunda konut satışı bir ay önceye göre yüzde 25 artmıştır. Bunun sebebi dolar, Euro ve altın’ın inişli çıkışlı bir seyretmesinden dolayı gayrimenkul yatırımcıları konut alımına yönelmiştir.. Bu gelişme sonucunda hem sektörümüz, hem Türk ekonomisi kazanmaktadır.
Konyamız gayrimenkul yatırımcıları için bir cennettir. Konya’da gayrimenkule yatırım yapan kişi, kurum ve kuruluşlar her zaman kazanmıştır. Konya Emlakçılar odası olarak tüm gayrimenkul yatırımcılarını Konya’ya davet ediyor ve gayrimenkul almanın tam zamanı olduğunu söylüyoruz.”dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya’da yatırım yapan kazanır!
HABER YORUMLARI