kapat
Ruşeym Torku

Konya’da Vahşet!

  • Giriş Tarihi: 7.10.2014 13:22
  • Güncelleme Tarihi: 4:42
Konya’da Vahşet!

Konya’da bir evde anne ve 2 kızı öldürülmüş olarak bulundu.

Olay, Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde meydana geldi. Bir evden yangın ihbarı alan polis ekipleri, itfaiye ekipleri eşliğinde eve girdiklerinde anne Ayşe Polat ve ikiz kızları Melisa Duru ile Hazal Duru’nun cesetleriyle karşılaştı. Anne ve kızlarından biri yanmış halde bulunurken, diğer kızı ise başka bir odada elleri ve ayakları bağlı halde boğazı kesilerek öldürülmüş bulundu.
Ayşe Polat’ın eşinden boşandığı öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

CESETLER MORGA KALDIRILDI

Konya’da ölü bulunan anne ve ikiz kızlarının cenazeleri morga kaldırıldı.
Olay, merkez Selçuklu ilçesi Kılıçarslan Mahallesi Selay Sitesi A Blok’ta giriş kattaki dairede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evden duman kokusu geldiğini fark eden apartman sakinleri itfaiyeye haber verdi. Eve giren itfaiye ve polis ekipleri anne Ayşe Polat ve ikiz kızları Melisa Hazal ile Eylül Duru Polat’ın cesetleriyle karşılaştı. Annenin bir kızı ile birlikte yanmış halde öldüğü, diğer bir kızının ise başka bir odada elleri ve ayakları bağlanmış olarak boğazının kesilerek öldürüldüğü öğrenildi. Ayşe Polat’ın eşinden ayrıldığı ve kızlarıyla yaşadığı öğrenildi.
Olayın ardından polis ekipleri evde 5 saati aşkın süre inceleme yaptı. Haberi alan ailenin yakınları eve gelerek sinir krizleri geçirdi. İncelemelerin ardından anne ve ikiz kızının cansız bedeni Doktor Faruk Sükan Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi morguna kaldırıldı.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

BOŞANDIĞI EŞİ GÖZLATINA ALINDI

onya’da anne ve ikiz kızları evlerinde ölü olarak bulunmasının ardından polis şüpheli olarak Ayşe Kanel’in boşandığı eşini gözaltına aldı.
Olay, merkez Selçuklu ilçesi Kılıçarslan Mahallesi Selay Sitesi A Blok’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yangın ihbarı alan polis, itfaiye ekipleri eşliğinde eve girdiklerinde Ayşe Kanel ve 12 yaşındaki ikiz kızları Melisa Hazal ile Eylül Duru’nun cesetleriyle karşılaştı. Anne Kanel kızlarından birinin üzerine doğru yatmış şekilde yanmış halde bulunurken, diğer kızı ise başka bir odada elleri ve ayakları bağlı halde boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri zaman zaman eve gelip gittiği öğrenilen Ayşe Kanel’in boşandığı eşi Remzi Polat’ı gözaltına aldı. Eski eşin emniyetteki sorgusu sürerken polisin ayrıca, annenin cinnet getirip kızlarını öldürdükten sonra intihar ettiği ihtimali üzerinde de durduğu öğrenildi.

Konya’da dün merkez Selçuklu ilçesi Kılıçarslan Mahallesi Selay Sitesi A Blok’ta, Ayşe Kanel ve 12 yaşındaki ikiz kızları Melisa Hazal ile Eylül Duru ölü olarak bulunmuştu.
Olay yerinde birbirlerinin üstünde yanmış bulunan anne ile kızı Melisa’nın evde çıkan yangında yayılan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğü bildirildi. Evin diğer odasında elleri ve ayakları bağlı halde boğazı kesik bulunan Eylül Duru’nun ise boğularak öldüğü ifade edildi.
Olayın ardından gözaltına alınan Ayşe Kanel’in eski eşi Remzi P., Konya Cinayet Büro Amirliği’nde yapılan sorgusunun ardından olay sırasında il dışında olduğu belirlenince serbest bırakıldı. Anne Kanel’in cinnet getirerek kızlarını öldürüp intihar ettiği ihtimali üzerinde duruluyor.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

CENAZELER TOPRAĞA VERİLDİ

Konya’da dün evlerinde ölü bulunan anne ve ikiz kızları toprağa verildi.
Kurban Bayramı’nın ilk gününde merkez Selçuklu ilçesi Kılıçarslan Mahallesi’ndeki bir apartmanda, 40 yaşındaki anne Ayşe Kanel ile 11 yaşlarındaki ikiz kızları Melisa Hazal ve Eylül Duru Polat evlerinde ölü bulunmuştu. Anne ve kızlarının cenazeleri Doktor Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından ailelerine teslim edildi. Kurtuluş Mezarlığı’na getirilen anne ve kızlarının cenazeleri öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.
Dün meydana gelen olayda, yangın ihbarı üzerine eve giden itfaiye ve polis ekipleri, ikiz kızlarından biri ve anne Ayşe Kanel yanmış halde bulunurken, diğer kızı ise başka bir odada elleri ve ayakları bağlı halde boğazı kesilerek öldürülmüş bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri Ayşe Kanel’in boşandığı eşi R.P.’yi gözaltına alırken, annenin cinnet getirip kızlarını öldürdükten sonra intihar ettiği ihtimali üzerinde de durduğu öğrenildi.
Soruşturma sürüyor.> Yeni Meram >Arşiv > Konya’da Vahşet!
HABER YORUMLARI