Torku Jelifest

Konya’da ulaşım ve suya indirim yok! Başkan: Zam yapmamak için direniyoruz

  • Giriş Tarihi: 4.09.2019 16:27
  • Güncelleme Tarihi: 16:31
Konya’da ulaşım ve suya indirim yok! Başkan: Zam yapmamak için direniyoruz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, düzenlediği toplantıda basın mensuplarının su ve ulaşımla ilgili sorusunu yanıtladı.

Mutlu Akü

Başkan Altay, ulaşım ve su fiyatlarıyla ilgili soru üzerine, yerel seçim öncesi indirim vadeden belediye başkanlarını hedef aldı.

“Konya zaten bu hizmetleri mümkün olduğunca en az ücretle veren illerin başında gelir.” diyen Altay, “Şu an toplu ulaşımda maliyetimiz 2,84 lira. Ortalama gelirimiz 1,66 lira. Yani her yolcu için ortalama 1,2 lirayı sübvanse ediyoruz. Aylık 7 milyon yolcu taşıdığımızı düşünürseniz, belediyenin şu an 8 milyonun üzerinde zararı var. Sadece toplu ulaşımda. Bununla ilgili yeni çalışma yürütüyoruz. Sadece Konya’da abonmanlar sınırsız. Konya dışındaki tüm illerde abonmanlarda sınırlama var. Seçimden sonra 30 büyükşehrin 17’sinde de ulaşıma ve suya zam yapıldığını buradan hatırlatmak isterim. Hiçbir belediyesi olmayan ve gündemde kalmak için böyle popülistlikler yapanları da çok aldırış etmemenizi tavsiye ediyorum. Biz Konya halkına en ucuz hizmeti verebilmek için direniyoruz. İnşallah hizmet sunmaya devam edebiliriz ama bu şartlarda belki bir fiyat güncellemesi de yapmak gerekecektir.” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Ekonomi > Konya’da ulaşım ve suya indirim yok! Başkan: Zam yapmamak için direniyoruz
HABER YORUMLARI