Torku Jelifest

Konya’da oy sayma işlemleri başladı

  • Giriş Tarihi: 24.06.2018 18:16
  • Güncelleme Tarihi: 18:18
Konya’da oy sayma işlemleri başladı

Konya'da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy verme işlemi tamamlandı. Kent genelinde oy sayma işlemleri de başladı.

Mutlu Akü

Konya’da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy verme işlemi tamamlandı. Kent genelinde oy sayma işlemleri de başladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde son durum ne? İl il seçim sonuçları ve 24 Haziran seçimleriyle ilgili tüm soruların yanıtı ile ilgili detaylı bilgilere yenimeram.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Türkiye’de saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi 17.00’de tamamlandı.

Seçmenler, Türkiye genelinde kurulan 180 bin 65 sandıkta oylarını kullandı.

Oy verme saati sona erdiği halde sandık başında oylarını kullanmak üzere bekleyen seçmenler varsa sandık kurulu başkanı bu kişileri saydıktan sonra sırayla oylarını kullanmalarına izin verecek.

Bu arada, yurt dışındaki seçmenler için 7 Haziran’da başlayan gümrük kapılarında oy verme işlemi de tamamlandı.

Yurtdışında 60 ülke ve 123 temsilcilikte kullanılan ve Türkiye’ye getirilen oylar da aynı anda sayılacak. ATO Congresium’da oluşturulan güvenlikli ortamda saklanan bu oyların sayımına aynı anda başlanacak.

YSK’DAN AÇIKLAMA

Sadi Güven, herkesin oyunu vermesini tavsiye ederek, “İnşallah akşam da sağlıklı bir şekilde sonuçları açıklarız. Geçen seçimlerde aşağı yukarı saat 23.00 civarında açıkladık. Yine ümidimiz saat 24.00’ten önce açıklamak.” bilgilerini paylaştı.> Yeni Meram >Konya > Konya’da oy sayma işlemleri başladı
HABER YORUMLARI