Torku Jelifest

Konya’da okullara kar tatili – 26 Aralık Konya kar tatili

  • Giriş Tarihi: 26.12.2018 3:31
  • Güncelleme Tarihi: 5:32
Konya’da okullara kar tatili – 26 Aralık Konya kar tatili

Konya'da okullar tatil mi? Yurdun genelinde etkili olan kar yağışı gece saatlerinde Konya merkezde de etkisini arttırdı. Konya’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Konya merkez ilçelerinde 26 Aralık çarşamba günü eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Mutlu Akü

Konya’da gece saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı nedeniyle Konya merkez ilçelerinde 26 Aralık çarşamba günü eğitime bir gün süreyle ara verildi. Konya merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde eğitime 26 Aralık çarşamba günü bir gün süreyle ara verildi.

Kentte akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur, gece yerini kar yağışına bıraktı.

Konya’yı, Antalya, Ankara, Aksaray, Isparta, Adana ve Afyonkarahisar’a bağlayan yollar kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Çevre illere ve bağlantılı ilçelere gitmek isteyen çok sayıda araç çevre yolunda uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Konya – Afyonkarahisar yolu trafiğe kapatan görevliler araçların İstanbul yönüne gitmesine izin vermezken sürücüler yolun biran önce ulaşıma açılmasını beklediklerini söylediler.

Karayolları ekiplerinin çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Kar yağışı nedeniyle kent merkezi de beyaza büründü. Belediye ekipleri ana arterlerde ulaşımın aksamaması için çalışma yaptı.

Konya Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle; Valiliğimizce; devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle İl merkezinde 26.12.2018 Çarşamba günü (Meram, Karatay, Selçuklu İlçelerinde) ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca aynı tarihte, Başbakanlığın 03 Aralık 2002 gün ve 2002/58 sayılı Genelgesinin 3. maddesine göre İl genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler, engelliler, harp malulü ve gazilerden (% 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) özel kreş ve gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.Diğer ilçelerde okulların tatil edilmesinin takdiri, ilçe kaymakamlıklarındadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Konya’nın bazı ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Yunak, Çeltik, Sarayönü, Derbent, Kulu, Ilgın, Tuzlukçu, Akşehir, Doğanhisar, Altınekin, Cihanbeyli ve Kadınhanı ilçelerindeki okullarda 26 Aralık Çarşamba günü eğitime ara verildi.

Konya için hava durumu

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğü, “Dün akşam saatlerinden itibaren Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde genelinde etkili olacak kar yağışlarının yarın (26.12.2018 Çarşamba) gün boyu aralıklarla devam edeceği ve yer yer kuvvetli olarak gerçekleşeceği beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının da 8 ila 12 derece civarında azalmasına bağlı olarak yağış ve sonrasında görülecek kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer tipi sebebiyle ulaşımda aksamalara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” açıklamasını yaptı.> Yeni Meram >Konya > Konya’da okullara kar tatili – 26 Aralık Konya kar tatili
HABER YORUMLARI