Torku Jelifest

Konya’da okullar tatil mi? Tatil kaç gün sürecek?

  • Giriş Tarihi: 26.12.2018 14:43
  • Güncelleme Tarihi: 4:05
Konya’da okullar tatil mi? Tatil kaç gün sürecek?

Konya'da dün geceden beri devam eden kar yağışının ardından okullar tatil olacak mı sorusu gündeme geldi. Konya Valiliğinde yapılan açıklama ile Konya'daki bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Peki, hangi ilçelerde tatil edildi, Konya'da okullar kaç gün tatil edilecek?

Konya, dün geceden beri yoğun kar yağışının etkisi altında. Kent yaşamını olumsuz etkileyen kar, “Okullar tatil olacak mı?” sorusunu sordurdu. Konya Valisi, yaptığı açıklama ile okulların tatil edileceğini duyurdu. Peki, Konya’da okullar kaç gün tatil edilecek, Konya’da hangi illerde okullar tatil?

KONYA’DA OKULLAR TATİL Mİ?

“Konya’da okullar tatil olacak mı?” merak edilen bu soru yanıtlandı. Konya’da süren yoğun kar yağışı sebebiyle kent merkezi ve 12 ilçede okullar bir gün tatil edildi.

KONYA’NIN HANGİ İLÇELERİNDE OKULLAR TATİL?

Gece geç saatlerde yağmayan başlayan kar , kent yaşamı kötü etkiledi. Konya Valiliği hala süren kar yağışı, aşırı don ve buzlanma sebebiyle kent merkezindeki ilçeler Meram, Selçuklu, Karatay ile Akşehir, Altınekin, Çeltik, Cihanbeyli, Doğanhisar, Derbent, Ilgın, Kadınhanı, Kulu, Sarayönü, Tuzlukçu ve Yunak’ta okulların bir gün tatil edildiğini duyurdu.

KONYA-ANKARA YOLU KAPATILDI

Kent genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, engelliler, harp malulü ve gazilerin de bir günlük idari tatil yapacağını açıklayan valilik, trafik kazalarına tedbir almak amacıyla Konya- Ankara karayolu Kulu Makası’nın Ankara istikameti 3 saatliğine ulaşıma kapattı.> Yeni Meram >Konya > Konya’da okullar tatil mi? Tatil kaç gün sürecek?
HABER YORUMLARI