Torku Jelifest

Konya’da doktordan ‘yanlış teşhis’ haberlerine örnek düzeltme

  • Giriş Tarihi: 19.09.2019 10:10
  • Güncelleme Tarihi: 10:34
Konya’da doktordan ‘yanlış teşhis’ haberlerine örnek düzeltme

Konya'da bel ağrısı şikayetiyle gittiği özel hastanede yanlış teşhis konulup ameliyat edildikten sonra kısmi felç geçiren kadının, 15 gün süren tekerlekli sandalye mahkumiyetinden 3 saatlik ameliyatla kurtulduğuna dair habere ameliyatı yapan doktordan örnek bir düzeltme geldi.

Mutlu Akü

Haberde, Cihanbeyli ilçesinde yaşan 59 yaşındaki Hatice Keskin’in, 1,5 yıl önce bel ağrısı şikayetiyle Konya’da gittiği özel hastanede “fıtık” teşhisi konularak ameliyata alındığı operasyonun ardından birkaç ay sonra ağrıları tekrar nükseden ve sağ ayağında his kaybı yaşamaya başlayan Keskin’in, yeniden doktora başvurduğu kaydedilmişti. Hastanın anlatımlarına dayandırılan haberde, tekrar ameliyat edilen kadının, operasyonun ardından zamanla yürüme yetisini kaybettiği ve tekerlekli sandalyeye mahkum olduğu belirtilmişti.

Keskin’e son olarak gittiği Farabi Hastanesi’nde sırt bölgesinde oluşan ve çok nadir görülen “omurilik tümörü” teşhisi konuldu. Keskin’in hastanede çekilen MR sonucunda, omurilik tümörüne bağlı olduğu tespit edildi. Vakit kaybedilmeden ameliyata alınan kadın, 15 gün yaşadığı tekerlekli sandalye esaretinden 3 saatlik ameliyatla kurtularak yürümeye başladı.

Ajansın servis ettiği haberin yayımlanmasının ardından, omurilik tümörü ameliyatını yapan Doktor Kemal İlik, yenimeram.com.tr Facebook sayfasında durumun aslını anlatarak örnek bir tutuma imza attı. “Hasta bana defalarca yanlış teşhis mi var, tedavim yanlış mi yapılmış diye sormasına rağmen bunu bilemeyeceğimi, bilmemin mümkün olmadığını, çünkü o zamanki durumunu bilmediğimi, ancak su anki durumunun tümörden kaynaklandığını belirttim” diyen İlik, 1,5 yılın çok uzun bir süre olduğunu belki hastanın o donem bel fıtığı kaynaklı ağrılar yaşıyor olabileceğinin altını çizdi.

Dr. Kemal İlik’in açıklaması şöyle:

Öte yandan İlik’in meslektaşının haksız yere zan altında kalmasına razı olmayarak gösterdiği hassasiyet, yenimeram.com. tr takipçilerinin takdirini topladı

 > Yeni Meram >Konya > Konya’da doktordan ‘yanlış teşhis’ haberlerine örnek düzeltme
HABER YORUMLARI