Torku Jelifest

Konya’da çalınan tüfekler bulundu

  • Giriş Tarihi: 23.12.2014 18:27
  • Güncelleme Tarihi: 0:46
Konya’da çalınan tüfekler bulundu

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, bir silah üretim atölyesinden çalınan av tüfekleri polisin durdurduğu bir otomobilin içerisinde bulundu.

Mutlu Akü

Edinilen bilgiye göre, önceki gün gece saatlerinde Hamidiye Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir tüfek üretim atölyesine pencereden giren kişi ya da kişiler, içeride bulunan 32 adet av tüfeğini çalarak kayıplara karıştı. Sabah saatlerinde işyerine geldiğinde tüfeklerin çalındığını fark eden atölye sahibi, polise hırsızlık ihbarında bulundu. Adrese yönlendirilen Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş büro ekipleri, parmak izi çalışması yaparken olayın fail ya da faillerini yakalamak için harekete geçti. Polis ekipleri, hırsızlık olayının yaşandığı Hamidiye Mahallesi’nde çalışmalarını sürdürürken ertesi gün şüphe üzerine durdurduğu bir otomobil içerisinde çok sayıda av tüfeği bulunduğunu tespit etti. Otomobilde yapılan inceleme ve araştırmada av tüfeklerinin silah atölyesinden çalınan silahlar olduğu saptanınca araç içerisindeki kardeş olduğu öğrenilen H.E. ve İ.E. polis tarafından gözaltına alındı.
Çalıntı tüfekler atölye sahibine teslim edilirken, hırsızlık iddiasıyla 2 şüpheli Beyşehir Adliyesine sevk edildi.> Yeni Meram >Konya > Konya’da çalınan tüfekler bulundu
HABER YORUMLARI