Torku Jelifest

Konya Valisi Yakup Canbolat Büsan’ı ziyaret etti

  • Giriş Tarihi: 19.01.2017 13:28
  • Güncelleme Tarihi: 13:28
Konya Valisi Yakup Canbolat Büsan’ı ziyaret etti

Konya Valisi Yakup Canbolat, Büsan Özel Organize Sanayi'ni ziyaret etti. Ziyarette BÜSAN Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Azman, Başkan Yardımcıları ile sanayiciler bulundu. Gündemin değerlendirildiği ziyarette, Konya’da birlik ve beraberliğin en yüksek seviyede yaşandığına değinildi.

Vali Yakup Canbolat; daha önce Konya’da bulunduğunu, BÜSAN ve Konya sanayisi ile gurur duyulan bir şehir olduğunu ve her zaman sanayicinin yanında destekçisi olacağını dile getirdi.
Büsan Başkanı İbrahim Azman, ekonomik dalgalanmaların sanayi üzerinde etkilerine değindi. Üretimin büyük bir inanç ve birlikle devam ettiğini anlattı. Sanayinin ve hayatın devamlılığında enerjinin önemine değinerek, Konya’da meydana gelen elektrik kesintileri ile düşük ve yüksek voltajdan dolayı yaşanan sıkıntıları dile getirdi. İbrahim Azman BÜSAN Sanayi’nde kurulan Sağlık Merkezi ve BÜSAN Mesleki Eğitim Merkezi hakkında bilgi verdi. Azman “şu an en acil ihtiyacımız itfaiyemizin olmaması. Yakın mesafede bir itfaiye bulunmamasından dolayı yaşanabilecek bir yangın durumunda zaman kaybetmemek can ve mal kaybının önlenmesi açısından çok önemli. Bu konuda Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’ten söz almıştık, en kısa zamanda itfaiye merkezi yapılacağını belirtti ve yer tespiti yapıldı, sizin de bu konuda desteklerinizi bekleriz” dedi.
Konya’nın trafik sorunu, sanayi güzergâhında toplu taşıma araçlarının artırılması, istihdam, havaalanın olumsuz koşullarda kullanımında meydana gelen sorunlar gibi birçok konuda fikir alışverişinde bulunuldu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya Valisi Yakup Canbolat Büsan’ı ziyaret etti
HABER YORUMLARI