Torku Jelifest

Konya Numune Hastanesi ne zaman açılacak?

  • Giriş Tarihi: 26.09.2016 14:08
  • Güncelleme Tarihi: 14:12
Konya Numune Hastanesi ne zaman açılacak?

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, basın toplantısı düzenleyerek Konya’nın ve ülkenin gündemini değerlendirdi.

Mutlu Akü

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Tekin ile Mustafa Torun’un ve çok sayıda yerel basın mensubu katıldı.
Toplantıda Milletvekili Baloğlu, Konya’daki sağlık yatırımlarıyla ilgili açıklamalar yaparak, Mevlana Üniversitesi Hastane Binası’nın FETÖ Soruşturma’nın ardından Milli Emlak’a geçtiğini söyleyerek, “O hastane ‘15 Temmuz Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ olarak Sağlık Bakanlığımızın onayına sunuldu. Sanıyorum onay bugün yarın çıkacak. 400 yataklı olan bu hastanemiz birkaç düzenlemenin ardından 17 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımı ile veya Ocak başında hizmete girecek. Yine Vakıf Hastanesi olarak bilinen hastane de Meram Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bünyesinde şu an poliklinik hizmeti vermeye başladı. Yaklaşık bir ay içinde de yataklı tedavide de hizmete başlayacak. Kanun hükmünde kararname ile askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Konya’mızda da Hava Hastanesi olarak bilinen hastane de şu anda yine Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veriyor. Bugün itibari ile 15 poliklinik hizmette ve günlük bin 500 hastaya bakma kapasitesi var. Bir ay içinde de yataklı hastane olarak hizmet vermeye başlayacak. Yeni Numune Hastanemizi 29 Ekim’de hizmete açmayı planlıyorduk. Ancak bazı nedenler ve hava koşullarından dolayı hastanemizi Ocak başında hazır hale gelecek. Hastanemizin yapıldığı yerde bildiğiniz gibi verimli bir toprak vardı. Onun nakli tamamlandı. Tesviye betonu atıldı ve şantiye kuruldu. Tabii ki bu kamu – özel ortaklığı ile yapılacak bir hastane. Hastanenin 2 -2 buçuk yılda bitirilmesi planlanıyor ama firma ne kadar kısa sürede bitirirse bu firma için daha karlı bir durum olacak. Onun için şehir hastanemizin kısa sürede bitirilebileceğine inanıyorum” dedi.

“Talebi olupta talebinin karşılanmadığı hiçbir ilçe yok”
İlçe devlet hastaneleri ile ilgili de konuşan Milletvekili Baloğlu, hastane talebi olup da talebinin karşılanmadığı hiçbir ilçenin olmadığını söyleyerek, “Cihanbeyli, Kadınhanı, Sarayönü, Ilgın, Akşehir, Çumra, Karapınar ve Bozkır devlet hastaneleri bitti ve şu an hizmet veriyor. Beyşehir, Kulu, Hadim, Taşkent, devlet hastanelerinin inşaatı hızla sürüyor. Emirgazi, Altınekin, Çeltik entegre hastanelerinin yeni binaları yapıldı ve açıldı. Akören, Derbent, İçeri Çumra ve Yeniceoba entegre hastaneleri açıldı. İçeri Çumra’da fiziki bir sorun var. Yeni bir bina talepleri var. Yine Tuzlukçu’da aynı şekilde. Bunlar da önümüzdeki günlerde yapılacak. Dolayısıyla fiziki olarak Konya’nın tüm ilçelerinde çalışma var. Konya gerçekten de sağlıkta altın dönemini yaşıyor. FETÖ Soruşturması nedeniyle bazı yerlerde doktor açığı olabilir. Bu sorun da açıktan atama yoluyla çözülüyor. Tüm bu hizmetler yatırımlar, hükümetimiz, milletvekillerimiz il ve ilçe teşkilatlarımızın uyumlu çalışması ve çabası ile hayata geçiyor. Gerçekten de gıpta ile bakılan bir ekip çalışması ile biz önümüze bakmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

FETÖ ile mücadele
Ülkenin, FETÖ ile olan mücadelesi de büyük bir titizlikle sürdüğünün altını çizen Baloğlu, “Konyamız da da şu ana kadar 3 bin 220 görevden alma oldu. Bunların bin 644 kamu görevlisi memuriyetten ihraç edildi. Şu anda 860 kişi de FETÖ Soruşturması kapsamında tutuklu bulunuyor” şeklinde konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonominin kötü gittiği ile ilgili açıklamalarının hemen ardından, Moody’s ülkenin kredi notunu düşürmesinin kendisinin dikkatini çektiğini söyleyen Baloğlu, “Ben bunların birbirleri ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Tüm bunlar ülkemiz üzerinde uygulanmaya çalışılan operasyonların birer parçası. CHP lideri bir açıklama yapıyor. Hemen ardından da uluslar arası kuruluşlar harekete geçiyor. Malumunuz ülkemiz 15 Temmuz gibi olağanüstü bir dönemden geçti. Dolayısıyla bir ana muhalefet partisi liderinden beklenen bu değildi. Eğer bu tür tespitleri olacaksa gerek Sayın Cumhurbaşkanımızla gerekse de Sayın Başbakanımızla bir araya gelerek bunları istişare edebilir. Ama bunlar vatandaşımızın gözünden kaçmıyor. Herkes bilsin ki ülkemiz üzerinden oynanan hiçbir oyun başarıya ulaşamayacaktır” diye konuştu.> Yeni Meram >Konya > Konya Numune Hastanesi ne zaman açılacak?
HABER YORUMLARI