Torku Jelifest

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden iftar kararı!

  • Giriş Tarihi: 3.05.2019 8:48
  • Güncelleme Tarihi: 9:00
Konya Büyükşehir Belediyesi’nden iftar kararı!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bu yıl Rahmet Akşamları ve Mahalle iftarlarının yapılmayacağını duyurdu

Başkan Altay, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Ramazan ayında israfa dikkat çeken Altay bu yıl aldıkları karar ile Rahmet Akşamları ve Mahalle iftarlarının yapılmayacağını duyurdu.

Konyalı hemşehrilerinin iftar sofralarına misafir olmayı planladığını dile getiren Altay, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli hemşerilerim,
Mübarek Ramazan-ı Şerif ile ilgili birkaç hususu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu yıl Rahmet Akşamları etkinlikleri ve mahalle iftar programları yapmayacağız. Bu enerjimizi sosyal yardımlaşmaya ayıracağız.

İftar davetleri şimdiden gelmeye başladı ama bu yıl dernek, vakıf, kurum ve özel iftar davetlerine katılamayacağım, hemşerilerimin sofralarına çat-kapı misafir olmayı planlıyorum.

İftar konusunda sizlerden isteğim; israf etmemeniz, yetimi, öksüzü ve yoksulu gözetmenizdir.

Mümkün olan her akşam sizlerle farklı mahallelerimizde teravih sonrası “Teravih Buluşmaları”mız kapsamında birlikte olup istişarelerde bulunacağız. Her zaman olduğu gibi Ramazan ayımızı da birlikte geçireceğiz inşallah.

Ramazan ayının bereketini tüm şehir olarak yaşamayı ve hissetmeyi diliyorum.

Özellikle çocuklarımıza bu mübarek günlerin önemini anlatmalı, camileri sevdirmeli ve infak etmenin mutluluğunu birlikte yaşamaya gayret göstermeliyiz.

Allah’a emanet olun. Akşamınız hayırlı olsun”



> Yeni Meram >Konya > Konya Büyükşehir Belediyesi’nden iftar kararı!
HABER YORUMLARI