Torku Jelifest

Konya Beyhekim Devlet Hastanesi’nde yeni dönem

  • Giriş Tarihi: 1.04.2016 11:23
  • Güncelleme Tarihi: 11:23
Konya Beyhekim Devlet Hastanesi’nde yeni dönem

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Beyhekim Devlet Hastanesi’nde yaklaşık iki yıldır yönetici/başhekim olarak görev yapan Uz. Dr. Adnan Tekin’in sözleşme süresinin sona erdiği ve yerine yine aynı hastanede görev yapan Uz. Dr. Ali Haydar Dadacı’nın getirildiği açıklandı.

Yönetici/Başhekim olarak sözleşme imzalayan Genel Cerrahi Uzmanı Dadacı’nın 2010 yılından bu yana Beyhekim Devlet Hastanesi’nde klinik ve ameliyathane sorumlusu olarak görev yaptığı 2006-2008 yılları arasında da Mersin’in Gülnar İlçesi’nde başhekimlik görevini yürüttüğü öğrenildi. Dadacı’nın Beyhekim Devlet Hastanesi’nin açılışı dahil her aşamasında emeği ve üstün bir gayreti olduğu biliniyor.

Dadacı’nın göreve başlaması ile birlikte Beyhekim Devlet Hastanesi için düşündüğü pek çok proje ve planlamayı hızlı bir şekilde hayata geçireceği ve Genel sekreterliğin koordinatörlüğünde hastanenin sağlık çıtasının daha da yükseleceği öngörülüyor.

Ali Haydar Dadacı Kimdir ?

1972 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. 1994-2000 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 2001-2006 yılları arasında Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanlık eğitimini aldı. 2006-2008 yılları arasında Mersin/ Gülnar’da başhekimlik görevinde bulundu., 2008-2010 yıllarında da Ilgın Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. 2010 yılından bu yana Beyhekim Devlet Hastanesi’nde klinik ve ameliyathane sorumlusu olarak görev yapan Dadacı evli ve iki çocuk babasıdır.> Yeni Meram >Konya > Konya Beyhekim Devlet Hastanesi’nde yeni dönem
HABER YORUMLARI