Torku Jelifest

KONET’e Son Teknoloji Makineler

  • Giriş Tarihi: 18.05.2013 9:53
  • Güncelleme Tarihi: 22:57
KONET’e Son Teknoloji Makineler

IFFA Fuarını ziyaret eden KONET, 2’şer adet son teknoloji ürün işleme hattı ve ambalajlama hattı ile destek sistemler ve yardımcı malzemeler konusunda yeni anlaşmalar yaptı.

Mutlu Akü

ÖZELLEŞTİRME sonrası yeniden yapılanma süreci kapsamında, tepeden tırnağa büyük bir değişim geçiren ve 22 milyon Euro tutarında bir yatırımla Türkiye’nin en büyük et ve et ürünleri entegre tesisini hizmete açmaya hazırlanan KONET; araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçla, Türkiye’de yapılan fuarlara katılan KONET yöneticileri, dünyadaki son gelişmelerden haberdar olabilmek için yurt dışındaki fuarları da yakından takip ediyor. Kırmızı et sektörünün en önemli fuarı olan ve 3 yılda bir Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen IFFA’yı ziyaret eden KONET yöneticileri, bu fuar sayesinde sektördeki son gelişmelere hakim olmanın yanı sıra inovatif çalışmalar için de altyapı oluşturduklarını ifade ettiler.

KONET, IFFA’DA YENİ

ANLAŞMALAR YAPTI

Fuar süresince, çeşitli bağlantılarda bulunan ve KONET’in makine parkurunu geliştirmek amacıyla anlaşmalara imza atan KONET yöneticileri, Türkiye’de benzeri bulunmayan iki yeni ürün işleme hattı ile iki ambalajlama hattı satın aldı. Ayrıca, destek sistemler ve yardımcı malzemeler konusunda yeni anlaşmalara imza atıldı.

Konet Genel Müdürü Emre Özbey , farklı departmanlardan yöneticileri ile birlikte ekip olarak, 5 gün süreyle fuarda bulunduklarını belirterek, “Türkiye’ye en iyi kalite ve en sağlıklı paketli taze kırmızı eti ulaştırmak için yaptığımız çalışmalar son hızla devam ediyor. Üretim tesisimiz için iki yeni ambalajlama hattı ve iki yeni ürün hattı aldık. Türkiye’de daha önce kullanılmamış bu sistemlerle yeni ürünler geliştirme ve ürün çeşitlerimize yeni kategoriler ekleme şansımız olacak” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > KONET’e Son Teknoloji Makineler
HABER YORUMLARI