Torku Jelifest

KONESOB’ta Genel Sekreterlere Seminer

  • Giriş Tarihi: 6.12.2015 11:08
  • Güncelleme Tarihi: 11:08
KONESOB’ta Genel Sekreterlere Seminer

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) tarafından düzenlenen, ‘Genel Sekreterler Hizmet İçi Eğitim Semineri’ birliğe bağlı 84 Oda Genel Sekreterinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim semineri öncesi bir konuşma yapan KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, “KONESOB olarak amacımız esnaf ve sanatkârlarımızın çalışma hayatını kolaylaştıracak faaliyetleri hayata geçirirken odalarımızı daha iyi hizmet sunacak yeterliliğe kavuşturmaktır. Bu doğrultuda düzenli olarak teşkilatımızı bilgilendirmekte ve her yıl yönetici ve personele eğitim seminerleri düzenlemektedir” dedi.
Konuşmasında, “Bu çalışma döneminde genel sekreterlerimize yönelik olarak Nisan ayında bilgilendirme semineri düzenledik ve çok sayıda konu başlığında yeni düzenlemeleri sizlere tanıttık. Bu seminerde ise genel sekreterlerimizin talepleri doğrultusunda iki ana konu başlığını her yönüyle ele almayı planladık. Bu konu başlıklarını muhasebe uygulamaları ve ESBİS uygulamaları olarak belirledik” diyen KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Teşkilatımızda kuruluş amacına uygun şekilde kaliteli ve sürekli hizmet sunumunun sağlanması önceliğimizdir. Bu önceliğe uygun olarak önümüzdeki çalışma döneminde yeni faaliyetlerimizi ve projelerimizi hayata geçireceğiz. Bildiğiniz gibi Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Esnaf Müdürlüğü kurulması, Konya Valiliğimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız mesleki eğitimde işbirliğini sağlamaya yönelik protokol ile ilk adımlarımızı attık. İlçelerimizi dolaşarak tüm odalarımızın genel sekreterlerini ve başkanlarını yerinde ziyaret ettik. Dertlerini dinledik, görüş ve önerilerini aldık. Gelecek dönemde Birliğimiz düzeyinde sektörel komiteler kurulmasını planlıyoruz. Ana sektörlerde esnafımıza yönelik gelişmeleri izleyecek, bilgilendirecek, sorunlarına çareler arayacak kurullar oluşturacak, ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapacak, çalışmalarımıza ulusal ve uluslararası kuruluşlardan fon temin edeceğiz. Bu süreçte de en büyük destekçilerimiz siz genel sekreterler olacaktır. Bu seminerin siz genel sekreterlerimize yararlı olacağını umuyor ve başarı dileklerimle saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.”
Seminerde ayrıca KONESOB Genel Sekteri Ziya Yavuz, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Bayrakdaroğlu da selamlama konuşması yaptı.
Konuşmaların ardından TESK Muhasebe Müdürü Soner Bektaş muhasebe uygulamaları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Ergun Ege ve Uzman Mehmet Yasir Herdem, ESBİS bilgilendirme sunumu yaptı.
Toplantının sonunda soru ve cevaplar ve kapanış değerlendirmesi yapıldı.> Yeni Meram >Konya > KONESOB’ta Genel Sekreterlere Seminer
HABER YORUMLARI