Ruşeym Torku

Komyapı’dan Ankara’ya bin 600 Konut

  • Giriş Tarihi: 24.07.2013 12:47
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Komyapı’dan Ankara’ya bin 600 Konut

Kombassan’ın inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketi Komyapı, Ankara’nın Keçiören ilçesinde belediyece kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirilen Yükseltepe’deki Vadikent Projesi’nin temeli 25 Temmuz‘da atılıyor.

Why Note!?

Keçiören Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleşecek projede Komyapı, bin 600 konutun inşasına başlıyor. Bugüne kadar 3,5 milyon metrekare kapalı alan inşa eden ve yılda ortalama 4 bin konut üreten Komyapı’nın İnşaat Grup Koordinatörü Mustafa Asım Güney, Yükseltepe Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sektörün büyümesinin en önemli unsurlarından biri kentsel dönüşüm projeleri olacaktır” dedi. 2013 yılının ilk çeyreğinde inşaat sektörünün yüzde 5,9 büyüyerek yeniden yükselme trendine girdiğini söyleyen Güney, Vadikent Projesi ile Ankara’da prestijli bir işe imza atarak bölgenin gelişmesine katkı bulunacakların, bina kalitesi ve sosyal imkanları ile güvenli ve huzurlu site ortamı imkanının sunulacağının altını çizdi. Kombassan İnşaat Grup Koordinatörü Güney, “Türkiye’nin ilk bilim merkezi projesinin de müteahhitliğini yapıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Yurt içi ve yurt dışında birçok projeyi hayata geçirdik. Halen yapımını yürüttüğümüz ve yeni başlayacaklarımızla beraber yurdumuzun değişik şehirlerinde toplamda 4 bin 500 konutluk proje inşaatı devam etmektedir. Vadikent Projesi ile Ankara’da yapımına başlayacağımız konutlara proje çalışmasına devam ettiğimiz yeni etaplarla devam edeceğiz” dedi.
Tüm yatırımlarında, bölge insanı ile ekonomisinin gelişerek yükselmesini esas aldıklarını ifade eden Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin ise, “Anadolu’nun kalkınması için 18 şirket ve 32 tesisle hizmet veriyoruz. Bugün bünyemizdeki şirketlerimizde bir inşaat için gerekli olan hemen hemen tüm yapı malzemeleri üretilmektedir. PVC kapı pencerede Bauplast ve Kompen, ahşap ürünleri ve MDF’de Divapan, mermerde Kommersan, kireç ve PCC’de Adaçal ve adaCAL, Kalsit’te Hisar, vinçte MPG Acar gibi markalarla inşaat sektöründe önemli bir boşluğu doldurmaktayız. Bilindiği üzere inşaat sektörü her zaman ekonominin lokomotifi olan bir sektör. Kombassan olarak bizler de Anadolu’da bu lokomotifin öncülerinden biri olmaktan ve böyle bir projede yer almaktan gurur duymaktayız” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Komyapı’dan Ankara’ya bin 600 Konut
HABER YORUMLARI