Ruşeym Torku

Komyapı Ankara’daki Konutlarının Temelini Attı

  • Giriş Tarihi: 26.07.2013 15:02
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Komyapı Ankara’daki Konutlarının Temelini Attı

Ankara’nın Keçiören ilçesinde, Keçiören Belediyesi Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kombassan’ın inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketi Komyapı tarafından yapılacak olan 1600 konutun temelleri atıldı.

Why Note!?

Yükseltepe Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende ilk olarak Vadikent Kentsel Dönüşüm Projesinin tanıtım filmi izlendi. Ardından törenin açılış konuşmasını yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, “Kombassan Grubu olarak, Yükseltepe Vadikent Projesi temel atma töreni vesilesiyle sizle birlikte olmaktan mutluluğunu yaşıyorum. Dünyanın birçok bölgesinde yaşanan ekonomik krizlere rağmen, ülkemizde istikrar ve güven ortamı, birçok alanda olduğu gibi iş dünyamızın da küresel ölçekte gelişmesine, yeni atılımlar yapmasına vesile olmaktadır. Bu gelişmeler, bazı çevreleri rahatsız etse de, hükümetimizin, ülkemizin menfaatleri için tüm kurumların da hedeflediği 2023 vizyonu, bizleri de heyecanlandırmakta ve ileriye dönük projeler yapmaya teşvik etmektedir” dedi.
Yükselkent Dönüşüm Projesi’nin Keçiören’in hayallerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da, “Proje inşallah gerçekleşiyor. Bugünle beraber artık burada bu bölgede, değişimi, buradaki o büyük gelişmeyi hep birlikte göreceğiz, hep beraber şahit olacağız” ifadelerini kullandı. Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin’e verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eden AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ise, “Onların Türkiye’nin birçok yerinde örnek yaptığı projeler var. Şu an da Konya da dahil olmak üzere birçok ilde yapılan çok güvenli konutları var. Ben bu konutlarda hak sahibi olacak vatandaşlarımıza, şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.
Türkiye’de pırıl pırıl evlerin yemyeşil alanların olmasını istediklerini kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise, “Kombassan büyük bir holding. İçerisinde Komyapı var. Burası güzel bir kuruluş tebrik ediyoruz. Bakan olduğum sürece birçok inşaatımızı yaptı. Burada da bize birçok departmanları olduğunu anlattı. Malzeme, inşaat ve diğer bölümlerdeki departmanları var. Bizim buna ihtiyacımız var. Bizim derdimiz vatandaşımızın refahı ve mutluluğudur” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol mensupları ve şirket yetkilileri, bin 600 konutluk projenin temelini attı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Komyapı Ankara’daki Konutlarının Temelini Attı
HABER YORUMLARI