YAZARLAR

Önceki hafta kaleme aldığım “KIZILAY’ın İlkeleri, Misyonu, Görevleri” başlıklı yazım sonrasında Seydişehir içinden ve dışından çok sayıda mesaj, telefon ve mail aldım.

Doğrusu Seydişehirli olup da ilçe dışında yaşayan vatandaşlarımızın konuya bu kadar duyarlı olacağını beklemiyordum. Hemşerilerimizin ilgisi beni oldukça sevindirdi.

Memleket hasreti çeken hemşerilerimizin Seydişehir’e yapılan ve yapılacak yatırımları, hizmetleri yakından takip etmeleri ve duyarlı davranmaları son derece önemli.

Seydişehir sevdası ile gurbette yaşamını sürdüren Hemşerimiz Hülya Duranoğlu Erol yazım ile ilgili yorumunda;

Çok doğru ve daha elzem ihtiyaç için öneri yaptığınız için sizi kutlarım. Bu konu üzerinde sivil toplum kuruluşlarının da destek vermesi ve daha güçlü ses çıkarmaları gereklidir düşüncesini taşıyorum. Ağlamayan bebeğe mama verilmiyor. KIZILAY’ın büyük şehirlerdeki TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE Anlayışını SEYDİŞEHİR gündemine aldırmalıyız. Memleketimize düğün salonu değil, KIZILAY’ın TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR SAĞLIK MERKEZİ YAPMASINI İSTEYELİM” Teşekkürler Abdullah Leblebici.

İfadelerine yer vermesi hemşerilerimizin ne kadar duyarlı olduğunu göstermektedir.

Durum böyle olunca başta Siyasilerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, hatta sanayici ve iş adamlarımızın yapacakları yatırımların, hizmetlerin takip edildiğinin bilinci içerisinde hareket ederek Seydişehir’e ve bölgemize kalıcı ve faydalı yatırımlara ağırlık vermeleri gerektiği kansındayım.

KIZILAY’ın İLKELERİ, MİSYONU, GÖREVLERİ;

Kızılay’ın İlkeleri, Misyonu ve Görevleri konusundan geçen haftaki yazımda uzun uzun bahsettim.

Seydişehir’e Kızılay tarafından Düğün Salonu yapılması fikrine açıkça karşı çıkıyorum. Kızılay Şubesi Düğün salonu fikrinden vazgeçip Genel Merkezi Hastane yapımı konusunda ikna etmesi gerekir.

Bu konuda gerekirse Milletvekili Harun Tüfekçi, Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ile birlikte Sivil Toplum Kuruluşlarımız, kanaat önderlerimiz ve Cengiz ailesinden yardım istenmeli.

Zira, Seydişehir çok önemli bir yol güzergahında bulunan ve sürekli kazalarla başı dertte olan bir yer. Bu sebeple Düğün Salonu yapılacak yere Kızılay hastanesinin yapılması aynı zamanda trafik hastanesi görevini de üstlenecektir. Gerek Antalya, gerek Konya yolunda meydana gelen kazalarda mevcut hastaneye ulaşım oldukça meşakkatli, Kızılay’ın bahsi geçen yere bir hastane yapması ile ambulanslar seri bir şekilde buraya ulaşacak, yaralıların tedavilerine çok daha kısa sürede başlanacaktır.

Kızılay hastanesi yapılmasına öncülük edecek insanlarımızın veya yakınlarının tedavileri belki de Kızılay hastanesinde yapılacak.

Ayrıca; Kızılay Hastanesi yapılmasına karar verilirse binanın yapım aşamasında her katına 10.000 lira bağış yapacak ismi bende saklı bir iş adamının da garanti olduğunu açıkça yazıyorum.

Yani bina 10 katlı yapılsın 100.000 lira bağışı yapacak hayırsever işadamı hazır.

Kızılay Derneği Seydişehir şubesinin Düğün salonu yapma fikrinden bir an önce vazgeçerek Genel Merkeze Hastane yapılması konusundaki talebini iletmesi isabetli olacaktır.

Gerekirse Milletvekili Harun Tüfekçi, Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan, kanaat önderlerimiz ve Cengiz ailesinden yetkililer ile birlikte Kızılay Genel Başkanlığına gidilmeli Hastane talebimiz iletilmelidir.

El birliği ile çalışılması halinde Seydişehir’e Kızılay Hastanesi kazandıracağımızdan eminim.

> Yeni Meram >Yazarlar > KIZILAY Hastanesi
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.