Ruşeym Torku

‘Kin Nefret Geride Bırakılmalı’

  • Giriş Tarihi: 24.06.2013 8:58
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
‘Kin Nefret Geride Bırakılmalı’

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Why Note!?

Tüm İslam âleminin kandilini tebrik eden Başkan Sorgun; “Berat Kandili, kırılan kalpleri onarma, dargınlıkları bitirme; kin, nefret ve intikam duygularını geride bırakma günüdür. Bu fırsatları kaçırmamak hepimizin sorumluluğudur” dedi.

Sorgun, Berat’ın inananların günahlarından arınarak temize çıkmaları, ilahi af ve rahmete nail olmaları anlamına geldiğini kaydetti.

Berat gibi mübarek gecelerin inananlar için bireysel ve toplumsal sorumlulukların yeniden hatırlanıldığı, tövbe ve istiğfar ederek geçmişteki günahlardan arınılmasına vesile olan dua, azim ve kararlılıkla geleceği yeniden inşa etme imkânı sağlayan zamanlar olduğunu kaydeden Ahmet Sorgun, mesajının devamında ise şunları dile getirdi; “Bu mübarek geceler, dünyanın koşuşturması içerisinde varlık ve yaradılış gayesini unutup sonu gelmez emel ve hevesler peşinde koşarak, koca bir ömrü heba edenlere kendilerini sorgulama fırsatı sunar. Rabbimiz, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi yeniden düşünme, tövbe ederek geçmişi affettirme, dua, azim ve kararlılıkla geleceği yeniden inşa etme imkânı sağlar.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Kin Nefret Geride Bırakılmalı’
HABER YORUMLARI