YAZARLAR

***

“İHANET kadar hızlı bir şey yoktur.”

***

BUGÜN 23’ncüsüdür orucumuzun,

Nasılsın Namal’ım huzurlu musun?

Atasağun abimden çıkmıyor haber,

Orhan abi Çomak, gidelim beraber.

***

SIRA YARDIMCIDA…

“Benzetmede hata olmaz”mış.

Derler ya “al birini vur ötekine.”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik çıkıyor, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ağır sözlerle topa tutuyor!

Vayy anam vayyy….

Sen misin bunları söyleyen?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural çıkıyor ve Çelik’e meydan okuyor.

Piyasada mecazi anlamda deniliyor ki, “eğer bunlar bizim hocalarımız ise…”

Oysa Salı günleri atışırlardı.

Geçenlerde araya girildi!

MHP’li Vural, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’e verdi veriştirdi. Aşağıdaki sözler biraz değişik geldi!

Buyrun efendim, tartışma kültürümüzün düzeyini ölçün:

Vural; önce Fuzuli’nin, “Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsa da hamurunda varsa eşeklik, baki kalır” dörtlüğünü ardından da Mevlana’nın, “edep aklın tercümanıdır, herkes edebi kadar akıllı, aklı olduğu kadar şerefli, şerefi olduğu kadar da kıymetlidir” sözlerine atıf yaparak, “Keçi sarhoş olunca kurda meydan okumaya başlarmış. PKK ile Oslo’da, Habur’da girdiği yasak aşkın sarhoşluğundan ve bu yasak aşkın meyvesi olan açılımın sarhoşluğundan, anlaşılan o ki Hüseyin Çelik zevk almaktadır. Aslında PKK açılım çocuğunun DNA test sonuçları böylece ortaya çıkmıştır. Görülmektedir ki PKK açılımının, PKK silahı ile girilen yasak ilişkinin yasak meyveleri, Hüseyin Çelik’i zevkten dört köşe etmektedir. Çelik, PKK ile girdiği bu ihanet yolculuğunun her geçen gün deşifre olmasını örtmek PKK yamaklığının verdiği ezikliği bastırmak adına gürültü yapmaktadır.”

Olur da… Bu kadarı da fazla.

Sıra Hüseyin yardımcımızda!

***

DELİL BAYRAK!

Bir emekli Genelkurmay Başkanı terör örgütü liderliğiyle yargılanırken şaşırmamak gerek aslında ama şaşırmak da insani bir duygudur.
Atatürk ile sorunları var. Bu aşikar. Maaş aldıkları meclisin, yetki sahibi oldukları Cumhuriyet’in değerlerini miras bırakan Atatürk yani.
Başka yok, bir Gazi Kemal var.
Lakin yüreğinde sevgisini taşıyan hala sindirilememiş, unutturulamamış büyük bir vatan var.
Üzerinde Atatürk bulunan Türk bayrağını satarken gözaltına alınan Ali Sarıçiçek “isyana teşvik”ten 4 gün gözaltında kaldı, ancak sert tepkiler üzerine bırakıldı. Sarıçiçek, cezaevine girince eşi ve 5 çocuğu yarı aç yarı tok kaldı. Suçu, Atatürk’lü Türk Bayrak satmaktı!
Oysa yeni değil ki. İşi bu onun.
2 yıldır maçlarda, eylemlerde bayrak satarak geçimini sağlıyor.

AKP’nin Kazlıçeşme mitinginde de satmamış mıydı? O gün değil bugün mü suç oldu? O, bize miras kalan bayrağı satarak 7 boğaz doyuruyordu.

“Palalı Fas’ta ben burda” dedi.
Delil olan Türk bayrağı…
Delil olan ülkenin kurucusu.
Vurun Abalı’ma gitsin yatsın.

Yani ya… Adaletiniz batsın!..

> Yeni Meram >Yazarlar > Keçi sarhoş olunca…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.