Torku Jelifest

Kartal’da bireysel idman

  • Giriş Tarihi: 29.03.2020 17:24
  • Güncelleme Tarihi: 17:27
Kartal’da bireysel idman

Konyaspor’da, toplu idmanlara ara verilmesinin ardından futbolcular bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Yeşil-beyazlı futbolcular, teknik heyetin kendilerine verdiği programı uygulayarak formlarını korumaya çalışıyorlar

Mutlu Akü

SÜPER Lig temsilcimiz İttifak Holding Konyaspor’da, toplu idmanlara ara verilmesinin ardından futbolcular bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Kayacık Tesisleri’nde kalan veya memleketlerinde evlerinde kendilerini izole eden yeşil-beyazlı futbolcular, teknik heyet tarafından kendilerine verilen bireysel idman programını uyguluyorlar. Koronavirüs salgınında vaka sayısının ülkemizde de her gün artması nedeniyle riske girmeyen Konyaspor yönetimi, teknik heyet ile yaptığı görüşmenin ardından futbolcuların toplu şekilde idman yapmaması konusunda karar almıştı.

KONYASPOR Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk, önceki gün yönetim ve teknik heyetle yaptığı toplantıda Kayacık Tesisleri’ni yeniden dezenfekte etme kararı alırken, 3 Nisan’a kadar tesislerin yeniden dezenfekte işlemlerinin tamamlanmasını istedi. Başkan Kulluk, futbolcuların; yatak odalarını, soyunma odasını, fitness salonunu, restoran, ortak dinlenme ve ibadet alanlarını, tesis girişlerini ve idari bölümlerini tekrar dezenfekte ettirerek koronavirüs salgınına karşı önlemleri sıkı tutuyor.

ÖTE yandan FIFA, koronavirüs salgını nedeniyle kulüplerin ekonomik krizle baş etmeleri için bazı kararlar almaya hazırlanıyor. Bu kararların başında ise futbolcu maaşları geliyor. FIFA, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından ötürü ekonomik krize girecek kulüpleri rahatlatacak kararların peşinde. FIFA, Profesyonel Futbol Dernekler Uluslararası Federasyonu ile gerçekleştirdiği toplantı sonrasında koronavirüs sebebiyle liglerin ertelenmesinden dolayı doğan ekonomik krizi önlemek amacıyla bazı tedbirler almaya karar verdi. Toplantıda, kulüplerin ekonomik krizle başa çıkmaları adına futbolcu maaşlarının indirilmesi konusu tartışıldı.

TOPLANTIDA ayrıca federasyonlar, futbolcular, sponsorlar ve yayıncı kuruluşların katkıda bulunacağı bir fon oluşturulması konuşuldu. Futbolu ve kulüpler bu süreçte ayakta tutabilmek adına bu şekilde bir fon oluşturulacağı öğrenildi. Öte yandan alınabilecek bir diğer önlem ise futbolcu maaşlarında indirim. Toplantıda, futbolcuların da bu süreçte maaşlarında yarı yarıya kesintiye gidilmesi, liglerin yenden başlamasıyla birlikte sözleşmelerin yine güncel haliyle yürürlüğe girebileceği konuşuldu. Bu olasılık gerçekleşirse salgından ötürü büyük bir gelir kaybı yaşayan kulüpler biraz da olsa nefes alacak. FIFA’dan bu yönde alınacak karar Türkiye’deki futbolcuları da bağlayacak. *HÜSEYİN TURGUT


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Kartal’da bireysel idman
HABER YORUMLARI