Torku Jelifest

Karatay 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına hazır

  • Giriş Tarihi: 9.09.2018 11:30
  • Güncelleme Tarihi: 11:30
Karatay 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına hazır

Karatay Belediyesi Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol, Makine İkmal Bakım ve Onarım, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ve İŞ-KUR’dan personeller ilçede 82 mahallede bulunan okulları 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılına hazırladı.

Mutlu Akü

Karatay Belediyesi Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol, Makine İkmal Bakım ve Onarım, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ve İŞ-KUR’dan personeller ilçede 82 mahallede bulunan okulları 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılına hazırladı.
Okulların açılmasına kısa bir süre kala çalışmalarını yoğunlaştıran Karatay Belediyesi, ilgili bütün Müdürlükleri ile seferber olarak çalışmalarını gerçekleştirdi.

“Bütün imkanlarımızı eğitim için seferber ettik.”
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediyenin bütün imkanlarını eğitim için seferber ederek; okul bahçelerinde yabani ot temizliği, budama, bankların tadilatı ve boyanması, temizlik ve parke-bordür asfalt ve basketbol potası futbol kalesi montajı çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Hançerli eğitim kalitesinin çevresel koşullardan bağımsız olmadığını belirterek; öğrencilerin temiz bakımlı bir ortamda zihinsel olarak kendilerini daha fazla okula bağlı hissedeceklerini söyledi.

“Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz için eğitim yatırımlarımız sürüyor.”
Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi olarak eğitime çok önem verdiklerini belirterek; geleceğimizi emanet edeceğimiz gençler için eğitim yatırımlarının devam edeceğini dile getirdi.

“Eğitime 20 Okul 21 Tesis Kazandırdık”
Başkan Hançerli 2004-2018 yılları arasında eğitime 169 derslik toplam 20 okul ve 21 tesisi kazandırdıklarını belirtti.Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Karatay Belediyesi İHO, Karatay Belediyesi 23 Nisan İHO, Fetihkent Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu, Kurtuluş İlkokulu, Fetihkent Anaokulu, Gaziosmanpaşa Anaokulu, Erenler Anaokulu, Koyunoğlu İlkokulu, Şekibe Aksoy İlkokulu, Halil Bahçeci İlkokulu, Birol Polat İlkokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Mahide Koşukçu İlkokulu, Feritpaşa İlkokulu, Ulubatlı Hasan İlkokulu, Ahmet Haşhaş İlkokulu, Akçeşme İlkokulu, Hayıroğlu ve Ovakavağı İlkokullarının eğitime kazandırdıklarını söyledi.

Karatay Belediyesi 4. ve 5. Anaokulunu inşa ediyor
Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi olarak yaptıkları üç anaokulunda da minik öğrencilerin eğitim gördüğünü belirterek; Hamzaoğlu ve Doğuş Mahallelerine yapımı süren anaokullarının da en kısa sürede tamamlanacağını dile getirdi. Başkan Hançerli, anaokullarının içerisinde 8’er derslik, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak gibi alanlar yer alacağını söyledi.

Karatay Belediyesi İlçeye Bilsem (Bilim Ve Sanat Eğitim Merkezi) Kazandırıyor
Karatay Belediyesi; ilçede büyük bir ihtiyaca cevap verecek yeni bir projesi hayata geçiriyor. Sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla Karatay’a BİLSEM kazandırıyor.Akabe Mahallesi’nde Cemil Çiçek Caddesi ile Saçlı Kasap Caddelerinin kesiştiği noktada yapımı hızla devam eden BİLSEM; 3966 m²’lik alanda Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilişim, Fen Bilimleri laboratuvarları ve atölyesi, Güzel Sanatlar, Müzik, Robotik Atölyesi, gözlemevi, 2 yabancı dil dersliği, matematik, coğrafya, tarih, felsefe, edebiyat derslikleri, kütüphane, kafeterya ve idari bölümler yer alacak.
Başkan Hançerli, bilim ve sanatın iç içe gelişmesinin modern dünyanın temel dinamiklerinden olduğunun altını çizerek; Karatay’ın her geçen gün daha da modernleşen yapısına uygun olarak eğitimde de bilimselliğin daha da arttırılması için çalıştıklarını vurguladı.

Karatay’daki Okullara 5 Kapalı Spor Salonu 16 Suni Çim Saha
Sporun gençlerin gelişimi üzerindeki önemine değinen Başkan Hançerli öğrencilerin de nezih ortamlarda spor yapma imkanına sahip olması için; Cemil Keleşoğlu Lisesine, Tarım Meslek Lisesine, Yaşar Doğu Ortaokuluna, Sadrettin Konevi İmam Hatip Lisesine, Ulubatlı Hasan İlkokuluna toplam 5 adet kapalı spor salonu; Aliye Hüseyin Tekbaş Ortaokuluna, İlhan Nuran Keskin İlkokuluna, Karatay İMKB Anadolu Lisesine, Müslime Ali Yaman İlkokuluna, Karşehir, Süleyman Demirel Anadolu Lisesine, Ahmet Haşhaş İlkokuluna, Karaaslan Cumhuriyet İlkokuluna, Celalettin Karatay Anadolu Teknik Lisesine, Ovakavağı İlkokulu, Hayıroğlu İlkokulu, Yarma Kur’an Kursu yanı, İsmil mesire yeri, Göçü Mahallesi Göçü İlkokuluna, Karakaya Mahallesi Karakaya Mehmet Öner Eskil İlkokuluna ve Akörenkışla Mahallesi Akörenkışla İlkokuluna toplam 16 adet suni çim saha kazandırdıklarını belirtti.> Yeni Meram >Konya > Karatay 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına hazır
HABER YORUMLARI