Torku Jelifest

Karapınar’a Diyaliz ve Tomografi ünitesi

  • Giriş Tarihi: 9.02.2016 11:21
  • Güncelleme Tarihi: 11:21
Karapınar’a Diyaliz ve Tomografi ünitesi

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Karapınar Devlet Hastanesi'nde kurulan Diyaliz ve Tomografi ünitesi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Hastane bahçesinde gerçekleştirilen açılış törenine AK Parti Konya Milletvekilleri Hüsnüye Erdoğan ve Halil Etyemez, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Hayati Arık, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz ile çok sayıda sağlık çalışanı ve vatandaş katıldı.

Karapınar Devlet Hastanesi’nin yeni binasına taşınması ile birlikte çok sayıda yeni birim ve modern tıbbi cihazlarla vatandaşlara hizmet sunmaya başladığını ifade eden Hastane Başhekimi Uz. Dr. Hüseyin Babur, “Bugün de hastalarımızın önemli bir sorununa daha bir nebze olsun çare olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 5 artı 1 yatak olarak ruhsatlandırılan diyaliz ünitemiz ve tomografi cihazımız ilçemize hayırlı olsun” dedi. Karapınar’da yaklaşık 50 civarında diyaliz hastası olduğunu da vurgulayan
Babur, “Diyaliz ünitemizin hastanemizde açılmasıyla birlikte kilometrelerce yol giderek bu hizmetten faydalanan hastalarımız artık daha rahat bir şekilde ve yorulmadan bu sağlık hizmetinden faydalanacaklardır, tomografi cihazımız ile birlikte de hastanemizin büyük bir eksikliği daha giderilmiş ve tanı imkanı artmıştır” dedi.
Karapınar’ın sosyal ve ekonomik açıdan hızla geliştiğini ifade eden Kaymakam Mustafa Karaca’da sağlık alanında yapılan hizmetlerin önemine değindi. Karapınar’ın modern ve teknik cihazlarla donatılmış bir hastaneye sahip olmasının bölge halkı açısından önemli olduğunu vurgulayan Karaca, hastanenin gelişmesi için büyük emek sarf eden Başhekim Babur’a da özellikle teşekkür etti.
AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan’da yaptığı konuşmada yeni açılan Karapınar Devlet Hastanesi eksikliklerinin büyük bir hızla giderildiğini görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Erdoğan, AK Parti iktidarları döneminde sağlık alanında büyük adımlar atıldığına da dikkati çekti.
AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez’de diyaliz ünitesinin açılmasında ve tomografi cihazının hastaneye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, çevre hastanelere gitmek zorunda kalan vatandaşlara hizmeti yerinde sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Protokol konuşmalarının ardından Miletvekili Erdoğan ve Etyemez ile birlikte beraberindekiler diyaliz hastaları ile sohbet ederek diyaliz ünitesi hakkında Başhekim Babur ve ilgililerden bilgi aldılar.> Yeni Meram >Konya > Karapınar’a Diyaliz ve Tomografi ünitesi
HABER YORUMLARI