kapat
Ruşeym Torku

Kalkınma Sempozyumu Konya’da

  • Giriş Tarihi: 1.07.2013 14:13
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Kalkınma Sempozyumu Konya’da

7 Üniversitenin en üst düzeyde temsil edileceği Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’nda, bölgenin varlık ve sorunları çok yönlü ele alınacak.

Selçuk Üniversitesinin dönem başkanlığını yaptığı KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği, 14-16 Kasım 2013 tarihleri arasında Selçuk Üniversitesinin ev sahipliğinde ‘Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’ düzenleyecek. KOP Bölgesindeki 7 üniversitenin de aralarında bulunduğu birçok üniversitenin en üst düzeyde temsil edileceği sempozyumun Onursal Başkanlığını Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz yapacak.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, sempozyumun amacının bölgesel kalkınma alanında çalışmalarda bulunan bilim adamlarını, uygulamacıları ve üniversiteler dışındaki araştırmacıları buluşturarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmek olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Sempozyum, KOP Bölgesi’nin doğal ve kültürel varlıkları ile ekonomik, sosyal ve manevi değerlerinin ulusal düzeyde bilinirliğini artırmanın yanı sıra bölgenin varlık ve sorunlarının tartışma zeminini genişletmeyi hedeflemektedir.” dedi.

Enerji-Doğal Kaynaklar, Gıda-Tarım-Orman-Kırsal Kalkınma, Haberleşme-Bilişim, Kültür-Sanat-Spor-Turizm, Sağlık Bilimleri, Sanayi-Ulaştırma-Lojistik ve Sosyal-Eğitim-Beşeri Bilimler olmak üzere 7 ana başlık altında düzenlenecek sempozyumun Onursal Başkanlığını Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Kalkınma Bakanı Dr.Cevdet Yılmaz yapıyor.

Selçuk, Necmettin Erbakan, Mevlana, KTO Karatay, Niğde, Aksaray ve Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği sempozyumun Onur Kurulu’nda Selçuk Üniversitesi Rektörü ve UNİKOP Dönem Başkanı Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu bulunuyor. Sempozyumda Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve UNİKOP Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, Selçuk Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Nizamettin Çiftçi ve Selçuk Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram Sade Düzenleme Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kalkınma Sempozyumu Konya’da
HABER YORUMLARI