kapat
Ruşeym Torku

Jandarma’dan Polise Yaş Pasta

  • Giriş Tarihi: 9.04.2014 17:35
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Jandarma’dan Polise Yaş Pasta

Konya’nın Beyşehir ilçesinde polis-jandarma birlikteliği, dayanışması, kardeş ve dostluğu, özel olarak yaptırılan bir yaş pastanın üzerindeki görselliğe de yansıdı.

Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı, Polis Haftası nedeniyle kent merkezinde asayiş ve güvenlik hizmeti veren polis teşkilatı mensuplarına bir jestte bulunarak üzerinde “Polis Jandarma El Ele” yazısı ve görseli bulunan bir yaş pasta yaptırdı.
Bir pastanede özel olarak yapılan üzerinde her iki teşkilatın armasının ve Türk bayraklarının da yer aldığı yaş pastayı Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Kaymakam Muzaffer Başıbüyük, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Macit birlikte kesti.
Polis Haftası kutlamaları kapsamında Emniyet Müdürlüğü’nün lokalinde bir araya gelen protokol, jandarma ve polis teşkilatı mensupları dostluk, dayanışma ve kardeş kurum olmanın en güzel örneklerinden birini sergiledi.
Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, yaş pastayı kesmeden önce yaptığı konuşmada, kuruluşunun 175’inci yıldönümünü kutlayan Jandarma Teşkilatı ile kuruluşunun 169.yıldönümünü kutlayan polis teşkilatının kurulduğu tarihçesinden söz etti. Başıbüyük, her iki teşkilatın da Osmanlı İmparatorluğu döneminde modernleşme, yenileşme, Avrupalılaşma çabaları içerisinde güvenlik hizmetlerinin daha iyi nasıl yürütüleceği ve modernize edileceği düşüncelerinden yola çıkılarak kurulduğunu anlattı.

“OMUZ OMUZA ÇALIŞIYORUZ”
Beyşehir İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, her iki kurumun birlikte çalıştığını söyledi. Binbaşı Özdemir, “Hiçbir sorun ve sıkıntı yaşamadan beraber omuz omuza emniyet ve asayişin sağlanmasında bir çalışma sergiliyoruz. İnşallah bu birliktelik yüzyıllar boyunca devam eder” dedi.
Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Erkan Macit de, bu jestinden dolayı jandarma teşkilatı mensuplarına teşekkür etti. Macit, “İşte bu yaş pasta, polis ve jandarmamızın işbirliğini ve dayanışmasının en güzel örneğini oluşturuyor” diye konuştu.
Kesilen yaş pasta katılımcılara ikram edilirken, Polis Haftası nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü bina duvarları ve polis araçları da Türk bayrakları ve Polis Haftasını anlatan broşür ve dokümanlarla süslenerek donatıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Jandarma’dan Polise Yaş Pasta
HABER YORUMLARI