YAZARLAR

İyi ki varsınız, Sayın Valim Muammer Erol,

İyi ki varsınız, Sayın Vali Yardımcım Erol Özkan,

İyi ki varsınız, Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Tahir Akyürek,

İyi ki varsınız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Haşmet Okur,

İyi ki varsınız, şanlı ordumun Jandarma teşkilatı,

İyi ki varsınız, Konyamız’ın itfaiye teşkilatının, sessiz ve isimsiz kahramanları,

İyi ki varsınız, emniyetimiz.

İyi ki varsınız, Veteriner Fakültemizin Dekanı Sayın Ahmet Güner.

İSMİL’DE TRAFİK KAZASI GEÇİREN KÖPEK,

Jandarmamız, büyük bir duyarlılıkla yaptığımız ihbarı değerlendirmeseydi, kimsesiz bu canlı kan kaybından ve acılar içinde kıvranarak ölümü bekleyecekti.

Derneğimizin başvurusu ile hemen gelebilecekleri sınıra kadar getirdikleri köpeği, Büyükşehir Belediyemizin aracı ile Veteriner Fakültemizin Acil Servisine yetiştirdik.

Tedavisi bitince barınakta iyileşme dönemini geçirecek.

KAZA GEÇİREN AT

Akşehir’de otomobil ile çarpışan at arabası ve ayağı kırıldığı için yolun kenarına terk edilen zavallı bir at.

Duyarlı bir vatandaş atın haline üzülüyor, bizi aradı. Günlerden Cumartesiydi ve resmi daireler kapalıydı.

Hızlı bir telefon trafiği başladı.

Önce Konya İtfaiyesini aradım. Haklı olarak iki ekip dışında tüm ekibin Ermenek’te olduğunu yangın için bu iki ekibin bekletildiğini söyledi, çok haklılardı.

Hemen Sayın Haşmet Okur’u aradım ve Fen işlerinden araç çıkardı.

Barınak Veteriner Hekimimiz ve dört görevli Akşehir’e doğru yola çıktılar.

Sayın Vali Yardımcımız Erol Özkan’a ulaştım ve Akşehir Kaymakamı’nın İtfaiye ve Belediye ekiplerini atın yanına göndermesini, yaralı hayvanın güvenliğinin sağlanmasını istedim. Akşehir Kaymakamı’na, Akşehir Emniyet Amirliği’nin ekiplerine de sonsuz teşekkürler. Kimsesiz bırakılan bu canlı için yapılan bu yardım Tanrı katından sizlere mutlaka dönecektir.

Valiliğimizce verilen tüm talimatlar Akşehir’de yerine getirilirken, Veteriner Fakültesinin öğretim görevlisi ve derneğimizin gönüllü danışmanı Sayın Mehmet Maden’i arayarak Fakülte Acilinin at için hazırlanmasını istedim.

Veteriner fakültemiz; Dekanlık, başhekimlik ve cerrahi bölüm her şeyiyle hazırlanarak yaralı at beklendi.

Büyük bir özenle arabaya bindirilen ve Konya’ya getirilen at, fakültede şu anda tedavide.

Dileriz kırık çok kötü sonuçlanmaz. Rontgen çekildi. Gereken tedavi uygulanıyor.

KANALİZASYON ÇUKURUNDAKİ DÖRT KÖPEK YAVRUSU

Bir gün önce Akşehir’deki ata ulaşmanın mutluluğunu yaşarken ertesi gün, Pazar günü saat 14.00 Sedirler Mahallesi’nden Ömer isminde yufka yürekli, Tanrı sever bir vatandaş aradı:

_Ümit Hanım sizin kurtaracağınız söylendi. Ben birini itfaiye yardımı ile çıkarttırdım ama üç tanesi kanalizasyon borularının içinde kayboldular. Lütfen bu köpek yavrularını kurtaralım, yetişin! Dedi.

Konya itfaiye teşkilatı gelmiş, uğraşmış ama yolun ve kanalizasyonun kazılması gerekiyormuş, geri gitmişler. Bu arada kurtarılan köpek yavrusunu mahalleden merhametli bir vatandaş hemen sahiplenmiş.

Sayın Haşmet Okur’u aradım. Bu sefer de KOSKİ’den yardım istedim. Tekrar İtfaiye’yi arayarak KOSKİ’nin geleceğini ve kendilerinin de yardıma gitmelerini istedim. Her iki ekipte olay yerine gittiler. Tam üç saat süren bir çalışmadan sonra üç minik köpek yavrusu korkmuş, üşümüş bir halde çıkarıldılar.

Konya İtfaiyemiz barınaktan araç istemeyip kendi elleri ile yavruları teslim ettiler.

Barınak görevlilerimiz, yavruları alıp barınak hekiminin kontrolünden sonra sıcak ve yumuşak bir ortama koyup, gece bekçisine emanet ettiler.

Şu anda barınaktalar. Dilerim bu üç yavrunun kaderleri, bundan sonra iyi olur, sahiplenenler çıkar da sıcak ve şefkatli bir yuvaya kavuşurlar.

Konyamız yukarıda tek tek yazdığım devlet görevlileri ile hayvan haklarının korunmasında destan yazıyor.

İstenirse, yüreğinde Tanrı sevgisi varsa, merhametle, vicdanla, sevgiyle dolu bir yürek taşınıyorsa ana, baba, yakın akraba, eş ve dost bulamayan, sadece insanların merhametine bırakılmış bu canlara ulaşmanın ruh güzelliğini taşıyan herkese, sessiz canlar adına en derin saygılarımı sunarken tekrar iyi ki, iyi ki varsınız diyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > İYİ Kİ VARSINIZ,
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.