Torku Jelifest

İVDB çalışanları, kan bağışında bulundu

  • Giriş Tarihi: 25.02.2015 13:00
  • Güncelleme Tarihi: 13:00
İVDB çalışanları, kan bağışında bulundu

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı (İVDB) ile Türk Kızılayı işbirliğiyle, 26. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen kampanyayla yaklaşık 10 bin İVDB çalışanı kan bağışında bulunacak.

İVDB’nin Fatih’teki hizmet binasında Başkan Bekir Bayrakdar’ın kan bağışında bulunmasıyla başlatılan kampanyaya, çalışanların yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

İVDB ile buraya bağlı 11 müdürlükten yaklaşık 10 bin çalışanın bağış yapması beklenen kampanyaya ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı olarak ülkenin kan ihtiyacını karşılama gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

Akar, şöyle devam etti:

“2005’te çıktığımız bu yolculukta 305 bin ünite kan toplarken, geçtiğimiz yıl 1 milyon 900 bin ünite kan toplayarak görevimizi ifa ettik. Bu yıl 2 milyonun üzerine geçmek suretiyle Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamını karşılamaya gayret edeceğiz. Kan toplama işlemlerimiz son derece hijyenik şartlarda ve dünya standartlarının üzerinde dikkatle, analizlerle, tahlillerle bölge kan merkezlerimizde yapılıyor. Kan vermek, aynı zamanda hem insana hem karşıdakilere sağlık veren bir olay hem de bizim inanç dünyamıza göre son derece sevap. Çünkü kanı verdiğiniz zaman, kime verdiğinizi bilmiyorsunuz. Bilmediğiniz bir kişiye vücudunuzdan bir organı bağışlamış oluyorsunuz. Bu Allah indinde çok büyük bir sevaptır.”

İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayrakdar’ın da kampanyaya öncülük ettiğini dile getiren Akar, “Vergi haftası dolayısıyla yapılacak en güzel etkinlik olarak, kan vermeyi seçti. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

Bayrakdar: “Vergi bilincinin oluşmasını istiyoruz”

Bayrakdar da verilen kanın dünyanın ve Türkiye’nin farklı noktalarında ihtiyaç sahiplerine ulaştığını anımsatarak, bu düşünceyle kan bağışında bulunduklarını söyledi.

Bu hafta 26. Vergi Haftası’nı kutladıklarını hatırlatan Bayrakdar, etkinlikler kapsamında hizmet binalarında kan bağışı stantı açtıklarını ifade etti.

Türk Kızılayı’na kan vererek toplumun her kesimine bu bilincin sağlıklı şekilde ulaşmasını sağladıkları gibi vergi bilincinin oluşması, kayıt dışı ekonomiyle mücadele, toplumda vergilerin adaletli şekilde toplanmasını sağlayarak herkesin ekonomiye katkıda bulunmasını istediklerini aktaran Bayrakdar, “Hem bu haftada sağlıkla ilgili etkinliklerimiz olduğu gibi kamuoyuna yönelik etkinliklerimiz de olacak. İnşallah bu sayede ülkemiz daha iyi bir noktaya gelir” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Türkiye > İVDB çalışanları, kan bağışında bulundu
HABER YORUMLARI