Ruşeym Torku

İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutlamaları

  • Giriş Tarihi: 12.03.2014 16:15
  • Güncelleme Tarihi: 23:25
İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutlamaları

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü‏ dolayısıyla Konya’nın bazı ilçelerinde programlar düzenlendi.

Why Note!?

Seydişehir’deki program Teknik Endüstri Meslek Lisesi’nin organizesiyle gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Okul Müdürü Sedat Vural, Kurtuluş mücadelesinde bağımsızlık düşüncesine vurgu yaparak, Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andıklarını söyledi. Programa, Kaymakam Tuncay Sonel, Garnizon Komutanı Mehmet Oyanık, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, kamu kurum ve okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti başkanları ve belediye başkan adayları, öğrenciler katıldı.

Ereğli Fen Lisesi tarafından Ereğli Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Kaymakam Şakir Erden, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Öğütlü, İlçe Emniyet Müdürü Yücel Kaya, Ereğli Garnizon Komutanı Yzb. Uğur Efe, Askerlik Şube Başkanı Yzb. Ülker Garip, AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Özkan Özgüven, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Köksal Filorinalı ile Kamu Kurum ve Kuruluş Amirlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştiren Ereğli Fen Lisesi Müdürü İradet Genç, İstiklal Marşı’nın önemini kavrayabilmek için onun hangi şartlarda yazıldığını bilmek ve onu bu kapsamda değerlendirmek gerektiğini belirtti.

Sarayönü Çok Programlı Lisesi tarafından düzenlenen programa katılım yoğun oldu. Sarayönü Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen anma törenine Kaymakam Harun Yücel, Sarayönü Garnizon Komutanı Yüzbaşı Seyfullah Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Sinan Güdendede, Daire amirleri, okul müdürleri ile çok sayıda, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kulu ATL Metem Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliğine Kaymakam Ayhan Işık, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mikail Arıkan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yetiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Bağcı, Ziraat Odası Başkanı Hamit Erdoğan, siyasi parti belediye başkan adayları, davetliler, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Programda İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Okul Müdürü Halil Arslan günün anlam ve önemini içeren konuşmasını yaptı. Okul öğrencilerinin hazırladıkları piyes ve şiirlerin okunmasının ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutlamaları
HABER YORUMLARI