Torku Jelifest

“İstediğimiz taraftarlarımızı mutlu etmek”

  • Giriş Tarihi: 6.03.2021 16:14
  • Güncelleme Tarihi: 16:17
“İstediğimiz taraftarlarımızı mutlu etmek”

Kayacık Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Fenerbahçe karşısında tek düşüncelerinin istedikleri sonucu alarak taraftarlarımızı mutlu etmek olduğunu söyledi.

Açıklamalarına İttifak Holding Konyaspor’a göreve geldikleri günden bu yana geride kalan dönemi değerlendirerek başlayan İlhan Palut, “Göreve geldiğimiz günden bu yana oynadığımız maçlarda oyuncularımızın göstermiş olduğu performanstan mücadele, performans ve oyun disiplini anlamında memnunum. Eksiklerimiz mutlaka oldu. Hücumsal anlamda daha da gelişmemiz lazım. Bunun çalışmalarının istediğimiz anlamda yapamıyoruz. Çünkü fikstür bizim uzun süreli antrenmanlar yapmamızı engelliyor. Sıkışık bir fikstür var. Ama en azından özgüven, mücadele, istek anlamında ileriye doğru giden bir takım olduğumuzu görüyorum” ifadelerini kullandı.

Konyaspor’un 8 Mart Pazartesi günü iç sahada oynayacağı Fenerbahçe maçı ile ilgili de görüşlerini açıklayan Palut, “Son derece önemli bir maç. Bu ifadeyi oynadığımız her maçtan önce de kullanıyorum. Biz de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Guilherme’den sarı kart cezalısı olduğu için faydalanamayacağız. İbrahim Sehic’in takımla çalışmaları devam ediyor. Sehic’in maçtaki pozisyonu hakkında yarın itibariyle bir değerlendirme içerisine gireceğiz. Çalışmalarımızı tam kadro sürdürüyoruz. Fenerbahçe çok güçlü bir takım. Tabiki saygı duyacağız. Bir kere çok iyi mücadele etmemiz gereken bir maç. Ama bunun yanında kendi oyunumuzu oynamak istiyoruz. Hücumsal anlamdaki eksiklerimizi bir nevi bu maçta kapatmak istiyoruz. Top Fenerbahçe’de iken çok iyi mücadele etmemiz lazım. Top bize geçtiği zamanda özgüvenli, kendine güvenen, atağa çıkmaktan imtina etmeyen bir takım görüntüsü ile sahada olmak istiyoruz. Umarım istediğimiz sonucu alırız ve taraftarlarımızı mutlu ederiz” diye görüş belirtti.

Bir basın mensubunun ‘Fenerbahçe maçına özel bir kadroyu sahaya sürme düşünceniz var mı?’ sorusuna İlhan Palut, “Tabiki her maç kadroyu yeniden düşünüyoruz. Sadece Fenerbahçe maçıyla ilgili değil, diğer maçlar içinde o maça özgü düşüncelerimiz oluyor. Şu anda hem kendi takımımızın analizleri, hem de rakibin artıları ve eksileri ile alakalı tabiki planlarımız olacak. Bu noktada bu maçta da değişiklikler olabilir. Ama daha tam karar vermiş değiliz. Bu kadro iyi gidiyor, yenilmiyoruz bu kadroda değişmez diye bir netliğimiz yok. Her maça özel çalışmaları bu anlamda yapıyoruz” cevabını verdi.

Zymer Bytyqi’nin performans anlamında yetersiz olduğu için mi ilk 11’de maçlara başlatılmadığı şeklinde soruya İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut “Formsuz ve performans anlamında yetersiz diyemem. Ama her oyuncunun eksik ve geliştirmesi gereken yönleri tabiki var. Kimisinin gol vuruşu, kimisinin fiziksel gücü eksik, kimisi çok pas hatası yapıyor. Zymer’de de en fazla ihtiyacımız olan nokta fiziksel gücünü 90 dakikaya yayabilecek dirilik ve fizik kalite. Bunu yakalamaya çalışıyoruz. Onu yakaladığımız zaman zaten 3.bölgede etkinliği olan bir oyuncu. Bunu tüm maçlara yayabilirse Zymer’den daha fazla yararlanabiliriz” diye cevap verdi.

 


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > “İstediğimiz taraftarlarımızı mutlu etmek”
HABER YORUMLARI