Ruşeym Torku

İş’te Teknoloji Toplantısı Yapıldı

  • Giriş Tarihi: 18.03.2014 17:52
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
İş’te Teknoloji Toplantısı Yapıldı

Turkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha hızlı ve karlı olmalarını sağlamak ve başarılarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği “İş’te Teknoloji Hamlesi” toplantılarının 3’üncüsü Konya’da gerçekleştirildi.

Why Note!?

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Dedeman Otel’de gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, toplantıyı, Turkcell ailesi olarak, iletişim ve teknoloji alanında şirketlerin yanında en iyi şekilde yer almak ve destek sağlamak amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şirketlerin işlerinde fark yaratmasının ancak ve ancak teknolojik dönüşümle mümkün olabileceğini belirten Kocabaş, Turkcell’li olmayı seçen şirketler için fark yaratmak, onları teknolojiyle bir adım öne taşıyabilmek için yoğun çaba içerisinde olduklarını ifade etti.

Kocabaş, Türkiye’deki KOBİ’lerin, toplam yatırım alanının yüzde 15’ini teknoloji alanındaki yatırımlara harcadığını dile getirerek, bunların çoğunun donanım üzerine olduğunu, bundan ziyade yazılıma daha çok ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı.

Turkcell ailesi olarak, internet dünyası, makineler arası iletişim ve bulut teknolojisi alanlarında şirketlere katkı sağlamak amacıyla yatırımlar yaptıklarını anlatan Kocabaş, “Bilgiyi, şirketlere ve bireylere nasıl etkin şekilde ulaştırabiliriz? bunun çabası içerisindeyiz. Anadolu’nun dört bir yanında Türkiye ekonomisini her geçen gün daha iyi noktalara taşıyan binlerce şirket var. Turkcell olarak öncelikli hedefimiz; bu şirketlerin teknik ekipleriyle birlikte çalışıp, Anadolu’da iş ortaklığı ekosistemini büyüterek, yerel değeri güçlendirmek” diye konuştu.

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk de uluslararası ticarette üretim anlayışının yeniden şekillendiği bir dönemde yaşandığına işaret etti.

Firmaların, yüksek katma değerli ve ileri teknolojili ürünlerin üretildiği, nitelikli iş gücüne sahip bir yapıya daha hızlı geçebilmeleri için çalışmalar yürüttüklerini aktaran Öztürk, “Ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşabilmesi için bilgi ve iletişim teknolojilerine her alanda ihtiyacımız var. Günümüzde etkin ve sürdürülebilir bir rekabet gücü için, başta KOBİ’lerimiz olmak üzere, tüm işletmelerimizin, üretim öncesi ve sonrasında bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanmalarında hem büyük bir yarar hem de zorunluluk bulunmaktadır” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İş’te Teknoloji Toplantısı Yapıldı
HABER YORUMLARI