Torku Jelifest

İşte Konya Metrosunun birinci etap durakları! Tıkla- Öğren

  • Giriş Tarihi: 5.12.2019 13:30
  • Güncelleme Tarihi: 0:44
İşte Konya Metrosunun birinci etap durakları! Tıkla- Öğren

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, düzenlediği basın toplantısında Konya'nın en önemli yatırımları arasında bulunan Konya Metrosunun birinci etap duraklarını kamuoyuyla paylaştı.

1 milyar Euro üzerinde bir yatırım değeriyle hayata geçirilecek ve iki etaptan oluşacak Konya metrosunun ilk etap durakları belli oldu.

7,5 milyar liraya mal olması ve 4 yılda yolcu taşımaya hazır hale gelmesi planlanan Konya Metrosunun şantiye kurma çalışmaları, Fetih Caddesi ile Kışla Caddesi Kavşağında 10 bin kişilik spor salonunun yanındaki 30 bin metrekarelik alanda başladı.
Buna göre, 21.1 kilometrelik uzunluğa sahip 22 duraktan oluşan çalışma Konya Metrosu’nun ilk etabı olacak. Taşıt alımlarının tamamını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın karşılayacağı 1 milyar 190 milyon avroluk bir yatırım olan Konya metrosu projesinin ilk etap durakları da belli oldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın paylaştığı o video:> Yeni Meram >Güncel > İşte Konya Metrosunun birinci etap durakları! Tıkla- Öğren
HABER YORUMLARI