kapat
Ruşeym Torku

İşadamları Buluştu

  • Giriş Tarihi: 1.01.2014 16:57
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
İşadamları Buluştu

MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, MÜSİAD Konya Şubesi 3. Dönem Başkanı Ziya Özboyacı ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet MÜSİAD Van Şubesini ziyaret etti.

Van Şube Başkanı İsmail Say ile görüşen heyet karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten MÜSİAD Van Şube Başkanı İsmail Say, “MÜSİAD Van Şubesi 2010 yılında kuruldu. Konya şubemizi tecrübesiyle bizlerin abisi olarak görüyoruz. Konya her alanda bizlere örnek olabilecek şubemiz. Sizin bugün yaklaşımınız bizler için bu nedenle çok önemli. Özellikle Van’ın Büyükşehir Belediyesi statüsüne geçmesi, Konya ile Van’ın son organizasyonla birlikte adeta abi kardeş olması bizler için önemli” dedi.

Konya’nın tecrübesi ve ağabeyliğine ihtiyaçları olduğunu söyleyen Say, “Van potansiyeli ve enerjisi yüksek bir şehir. Bizim bu potansiyeli harekete geçirmede Konya’nın deneyimine ihtiyacımız var. Van kültürel ve doğal zenginlikleri olan bir şehir ancak; bu güzellikleri kullanmada maalesef köreltilmiş. Son otuz yıldır şehircilik anlamında nasipsiz dönem yaşamış bir şehir. Deprem’in ardından sıkıntılı bir dönem yaşadık. Şehrimizin ticari olarak da Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere yakın olması nedeniyle istatistiki olarak 500 milyonluk bir pazara ulaşabilen bir konumu var. Ama bu potansiyelimizi kullanamıyoruz” ifadesini kullandı.

Van ile Konya arasında önemli bir kardeşlik köprüsü kurulduğunu belirten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ise, “Van ile Konya arasında kurulan kardeşlik bağlarının daha da sağlamlaştırılarak nesnel meyvelerinin alındığı bir döneme girdik. Konya heyeti olarak Van’a yaptığımız ziyaret bu nedenle çok önemli. Van Şubemiz depremden sonra zor günler geçirdi ama hamdolsun zor dönemleri atlattı. MÜSİAD Konya Şubesi olarak Van Şubemizle ortak çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Van’ı önemsiyoruz” dedi.

Van’ın coğrafi konumunun ticari anlamda önemli bir potansiyel teşkil ettiğini ifade eden Şimşek, “Van ticari olarak önemli bir coğrafi konumda. Konya’daki birçok kuruluşumuz bölge üzerinden Ortadoğu ve diğer pazarlara ulaşmakta. Bizler bu potansiyelin Türkiye’nin ihracat gücündeki artışla daha önemli olacağını düşünüyoruz. Bu noktada Van Şubemiz ile birlikte önemli çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Bizler için artık Konya ne ise Van da odur” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Arşiv > İşadamları Buluştu
HABER YORUMLARI