Torku Jelifest

Instagram’da bunu yapan yandı!

  • Giriş Tarihi: 21.11.2018 16:06
  • Güncelleme Tarihi: 16:06
Instagram’da bunu yapan yandı!

Instagram'da, takipçi sayılarını artırmak için üçüncü parti uygulamalarla hile yapan kullanıcıların hesaplarının tamamen silineceği bildirildi.

Mutlu Akü

Instagram’da, takipçi sayılarını artırmak için üçüncü parti uygulamalarla hile yapan kullanıcıların hesaplarının tamamen silineceği bildirildi.

Popüler sosyal medya fotoğraf uygulaması Instagram’da bazı kullanıcıların takipçi sayılarını artırmak için üçüncü parti uygulamalarla hile yapması, dünya devini harekete geçirdi. Şirket, bu tip bir hileye başvuranlar için tokmağı indirdi. Peki bundan sonra ne olacak?

Tüm hesap silinecek
Instagram kullanıcılarının bazılarının başvurduğu takipçi artırma hilelerine başvuranlar için kötü haber bu sabah geldi. Şirket, bu tür eylemlere başvuranlar için sert tedbirler almaya karar verdi. Instagram, beklenmedik hareket algılandığında parola isteneceğini belirtti. Bunlarla birlikte sahte beğeni, yorum veya takipçi kullanan hesaplar algılandığında, hesaptaki sahte her şey silinecek. Bu özellik sayesinde sahte influencer kalmayacak.

Sebebi, verimliliğin düşmesi
Bu uygulamalara karşı önlem alınmasındaki bir başka sebep ise Instagram’ın uygulama içi çalışma verimliliğinin düşmesi olarak açıklandı. Bugün gelen güncelleme ile eğer sizde yukarıda bulunan uyarıyı alırsanız veya böyle bir uygulama kullanıyorsanız, hemen şifrenizi değiştirerek kullandığınız uygulamaları silmenizi öneririz.> Yeni Meram >Teknoloji > Instagram’da bunu yapan yandı!
HABER YORUMLARI