kapat
Ruşeym Torku

İnşallah Etkinlikler Yaygın Hale Gelir

  • Giriş Tarihi: 29.06.2013 17:59
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
İnşallah Etkinlikler Yaygın Hale Gelir

Seydişehir Belediye Başkanı Çat, Seydişehir’de gerçekleştirilecek olan Görme Engelliler Halter Şampiyonası Teknik Toplantısı’nda yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerin Türkiye’ye örnek olmasını ve yaygın hale gelmesini temenni etti.

TÜRKİYE Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen, 28-30 Haziran tarihleri arasında Seydişehir’de gerçekleştirilecek olan 2013 Yılı Büyükler Halter Şampiyonası’nın Teknik Toplantısı Seydişehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ

ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA

Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, “Engelli dostu şehrimize hoş geldiniz” dedi. Çat Türkiye’nin dört bir yanından gelen görme engelli sporcularla yakından ilgilenerek kendilerini Seydişehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Belediye Başkanı Abdulkadir Çat konuşmasının devamında ise, “2010 yılında Seydişehir’de ilk defa Türkiye Bedensel Engelliler Halter Şampiyonasını Ümit Çocukları Derneği ile birlikte gerçekleştirdik. Seydişehir’de Ümit Çocukları Derneği’nin kurulmasına öncülük eden ve ilk başkanlığını da yapan bir insan olarak engeli olan bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak, onların yaşam standartlarını yükseltecek hizmetlerimizi hep önceliklerimiz arasına aldık. Bu anlamda yine Seydişehir’de ilk defa engelli kardeşlerimizin sosyal yaşamlarına katkıda bulunmak ve huzur içinde faaliyetlerini sürdürebilmelerine olanak sağlamak için inşa ettiğimiz Engelliler Evini Ümit Çocukları Derneği’nin kullanımına tahsis ettik. 28-30 Haziran tarihlerinde Seydişehir Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak olan Türkiye Görme Engelliler Halter Şampiyonası’na katılacak tüm sporcularımıza başarılar diliyor; Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel’e, Federasyon yöneticilerine ve Teknik Heyete teşekkürlerimi sunuyorum. Burada gerçekleştirilecek müsabakaların, bu tür etkinliklerin örnek teşkil ederek tüm Türkiye’de yaygın hale gelmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

ŞAMPİYONA SAKATLANMA

OLMADAN TAMAMSIN

Seydişehir Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya 8 yıldır gönüllü olarak dernek başkanlığı yaptığını, 7 den 70’e tüm engelli guruplarını kapsayan bir dernek olarak hizmet ettiklerini belirtti. Türkiye Engelliler Halter Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kandemir ise “Sayın kaymakamımızın ve sayın belediye başkanımızın bizlere sunmuş oldukları imkanlar için şükranlarımızı sunuyor; Şampiyonanın her hangi bir sakatlanma olmadan, sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını diliyorum” dedi.

Türkiye Engelliler Halter Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Büyükdaş ise, “Seydişehir’de duyarlı devlet adamlarının olması bizleri sevindirdi. Engellilerin önündeki engelleri ortadan kaldıran bir başkan olan Abdulkadir Çat’a tüm sporcularımız ve federasyonumuz adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İnşallah Etkinlikler Yaygın Hale Gelir
HABER YORUMLARI