kapat
Ruşeym Torku

İlçelerde İftar Programı Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 23.07.2013 16:13
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
İlçelerde İftar Programı Sürüyor

AK Parti Konya İl Başkanlığı, ilçe teşkilatları ile belediyelerle birlikte düzenlenen ilçe iftarları devam ediyor. “Ramazan Sevincini Paylaşıyoruz” sloganıyla yapılan iftarların son adresleri Yalıhüyük ve Ahırlı oldu.

Yalıhüyük’teki iftar programı, Yalıhüyük ilçe meydanında gerçekleştirildi. İftar programı, AK Parti Yalıhüyük İlçe Başkanı Bülent Tekin’in selamlama konuşması ile başladı. Daha sonra söz alan Yalıhüyük Belediye Başkanı Celal Özmen, İl ve İlçe Teşkilatı ile Yalıhüyük Belediyesi tarafından ortak düzenlenen iftar programına katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

SOLAK; “BİZİ BİZ YAPAN BİRLİĞİMİZDİR”

AK Parti Konya İl Başkanvekili Özgür Solak, bu iftar programında kendilerini bir araya getiren en büyük etkenin ülke olarak sahip oldukları değerler olduğunun altını çizdi. Özgür Solak, konuşmasının devamında ise şunları kaydetti; “Bugün bizleri bir araya getiren en büyük değer, dinimiz, Ramazan ve kültürümüzdür. Bizleri bölmeye ve ülkemizi karıştırmaya çalışan kesimlere en güzel cevap işte bu güzel programlar ve birliğimizdir. Çünkü bizi biz yapan ve bizleri bir araya getiren bu duygulardır. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz sürecek ve birilerinin oyunu her zaman bozulacaktır.”

AHIRLI’DA İFTAR

Yalıhüyük’ün yanı sıra aynı gün Ahırlı’da da İl Teşkilatı’nın iftar programı vardı. AK Parti Ahırlı İlçe Başkanı Ercan Altunbaş’ın selamlama konuşmasının ardından söz alan Ahırlı Belediye Başkanı Abdülkadir Yiğit, iftar programının organizesinde emeği geçenlere ve programa protokol üyeleri ile Ahırlı halkına teşekkür etti.

Ramazan’ın rahmet olan ilk 10 gününün geride bırakıldığını, mağfiret olan ikinci 10 gün içerisine girdiklerinin altını çizen AK Parti Konya İl Başkanvekili Mustafa Erkuş, bu güzel günlerden ziyadesiyse faydalanılması gerektiğini kaydetti.

SELVİ; “MİLLETİMİZ HER ŞEYİ HAK EDİYOR”

Son olarak kürsüye çıkan Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi programların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Ramazan ayını her gün başka bir sofrada farklı ortamlarda geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Ali Selvi; “Çok şükür her gün yeni bir yerdeyiz. Bugün de Ahırlılı kardeşlerimizle iftarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ahırlı ilçemizin içme suyu sıkıntısı vardı. Bunu inşallah en kısa zamanda gideriyoruz. Bu hizmetin gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Konya Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Yolların yapımını tamamladık. Ahırlı’da meyveciliği geliştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda bizlere düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Milletimiz her şeyi hak ediyor. Fakat bugünlerde maalesef birileri yine suyu bulandırmak istiyor. İnşallah hep birlikte buna fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İlçelerde İftar Programı Sürüyor
HABER YORUMLARI