kapat
Ruşeym Torku

İki Engelli Genç Sevindirildi

  • Giriş Tarihi: 20.04.2013 10:07
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
İki Engelli Genç Sevindirildi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından iki engelli gence, akülü araba ve tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu.

Beyşehir Sakatlar Derneği’nde düzenlenen teslim törenine Dernek Başkanı Nazmi Bahçeci, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Başkan Yardımcısı Hazım Kesme, Sadıkhacı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yusuf Çelik, yönetim kurulu üyeleri ve engelli gençlerle yakınları katıldı. Beyşehir Sakatlar Derneği Başkanı Nazmi Bahçeci, yaptığı konuşmada, önceki yıl engelliler gününde de derneğe 10 tekerlekli sandalye bağışlayan AK Parti Beyşehir İlçe Teşkilatı’nın yine bir akülü araba ve 1 tekerlekli sandalye bağışında bulunduğunu vurgulayarak, yapılan bu yardımları ihtiyaç sahibi engellilere ulaştırmada dernek olarak aracı görevi üstlendiklerini belirtti. Bahçeci, duyarlılıklarından ötürü ilçe teşkilatı mensuplarına teşekkür ederken, bağışlanan akülü arabanın yüzde 80 raporu olan Sadıkhacı beldesinde oturan bedensel engelli 22 yaşındaki Barış Çiçek, tekerlekli sandalyenin ise yüzde 92 rapora sahip Müftü Mahallesi’nde ikamet eden spastik engelli 24 yaşındaki Sercan Akdemir’e hediye edileceğini söyledi.
AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu da yaptığı konuşmada, Beyşehir’de yaşayan engellilere parti teşkilatı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu tür yardım ve desteklerinin süreceğini söyledi.
Akülü arabasını teslim alan Barış Çiçek’in babası İmdat Çiçek ise, oğlunun belden aşağısının felç olduğunu ve doğuştan engelli olduğunu belirterek, “Barış’ın böyle bir araba yıllardır özlemiydi. Başkanımıza bizlere böyle bir imkanı sundukları için teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Belediye İş Merkezi’nin zemin katındaki salonda kendisine hediye edilen akülü arabasına binerek bir süre kullanan Barış Çiçek büyük bir mutluluk yaşadı, tüm engellilerin de kendisi gibi böyle bir imkana kavuşmasını dilediğini belirtti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İki Engelli Genç Sevindirildi
HABER YORUMLARI